Arama Logo

Sinan Bolat, Dries Mertens'i anlattı
6
SİNAN BOLAT'TAN MERTENS YORUMU

Galatasaray'ın eski kalecilerinden biri olan ve kariyerine şu sıralarda KVC Westerlo ekibinde devam eden Sinan Bolat, Dries Mertens ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

SİNAN BOLAT'TAN MERTENS YORUMU
5
"TÜRÜNÜN YILDIZLARI İÇİN TİP BİR KARŞILAMA"

Bolat, "Galatasaray'da sahada ve günlük hayatta çok eğleneceğine eminim" diyerek Belçikalı futbolcuya başarı dileğinde bulundu. Bolat, futbolcunun Türkiye'de karşılanma şeklini ise "Kendi türünün yıldızları için tipik bir örnek" olarak tanımladı.

\
4
"KULÜPLER VE TARAFTARLAR TÜRKİYE'DE SABIRSIZ"

Sinan Bolat, "Türkiye'de bir adı ve geçmişi olan, kariyerini genellikle orada sonlandıran futbolcuları transfer etmekten hoşlanıyoruz. Nedeni de basit. Kulüpler ve taraftarlar genellikle sabırsız ve bu tür 'yıldız' ya da 'büyük isim' transferleri sayesinde hızlı bir şekilde sonuç almayı umuyorlar. Bu bağlamda sadece gençlerle oynamak, sert darbeler sonrası hassaslaşıyor" ifadesini kullandı.

\
3
"GALATASARAY'IN İNANILMAZLIĞINI KEŞFEDECEK"

Tecrübeli kaleci, "Mertens, uzun yıllardır transfer edilen en iyi oyunculardan ve gelişine bu kadar ilgi gösterilmesi de doğal. Kendisini adapte etmek için gerekli niteliklere sahip. Napoli'de taraftarların önünde oynama alışık olsa bile Galatasaray'ın inanılmaz olduğunu keşfedecek" yorumunda bulundu.

\
2
"TÜRKİYE'DE FUTBOL İÇİN YAŞIYORLAR"

Galatasaray taraftarlarının etkisine değinen Bolat, "Tıpkı Napoli'de olduğu gibi Türkiye'de de insanlar futbol için yaşıyor" diyerek sözlerini tamamladı.

\
1
GALATASARAY'DA KAÇ MAÇTA OYNADI?

Hatırlanacağı üzere Sinan Bolat, 2014-15 sezonunda Galatasaray'da 6 ay kadar forma giydi. Bolat, toplamda 12 maçta 1080 dakika süre aldı. Bolat, bu sezon başında Gent'ten Westerlo ekibine transfer olarak kariyerinde yeni bir sayfa açmıştı.

GALATASARAY'DA KAÇ MAÇTA OYNADI?