Sporx Extra Arama Logo

Sergen Yalçın'dan tepki; "Giderse gitsin"

Mısırlı oyuncu Elneny gelecek sezon da Beşiktaş’ta oynamak için alacaklarının bir an önce ödenmesini şart koştu. Sergen Yalçın ise “Atiba ve Dorukhan bana yeter” dedi.
7
TOPLADIĞI TAKDİRİ KAYBETTİ
Sezon başında Arsenal’den kiralık olarak transfer edilen Mohamed Elneny başarılı performansıyla topladığı takdiri bir anda çöpe attı. Türkiye Gazetesi'nin özel haberine göre Yönetim yakın zamana kadar Mısırlı oyuncunun gelecek sezon da kiralanması için Arsenal’le görüşmeler yapmayı planlıyordu.
6
BEKLENMEDİK HAREKET
Satın alma opsiyonu 18 milyon avro olan 27 yaşındaki oyuncu da bir süre önce yaptığı açıklamada gelecek sezon da Beşiktaş’ta forma giymek istediğini söylemişti. Arsenal’in de daralan futbol ekonomisi sebebiyle 18 milyon avroda diretmeyeceği ön görülüyordu. Bütün işaretler Elneny’nin kalacağını gösterirken Mısırlı oyuncudan beklenmedik bir hareket geldi.
5
YÖNETİM SERGEN YALÇIN'A İLETTİ
Yaklaşık 600 bin avroluk alacağını isteyen Elneny, bu paranın ödenmemesi durumunda Karius gibi sözleşmesini feshedebileceğini söyledi. Bunun üzerine kalan maçlar için endişelenen siyah-beyazlı yönetim, teknik direktör Sergen Yalçın’a konuyu iletti.
4
"GİDERSE GİTSİN"
Elneny’nin de Karius gibi takımdan ayrılmasında bir mahzur görmeyen Sergen Hoca “Giderse gitsin. Bu sezon Atiba ve Dorukhan bana yeter. Gelecek sezon da Fatih Aksoy kadroya katılacak” dedi.
3
BİLETİNİ KESTİ
Yeniden kiralanması konusunda daha önce olumlu görüş veren Sergen Hoca, son gelişmelerin ardından Elneny’nin biletini kesmiş oldu.
2
DORUKHAN UZATACAK
Sakatlığından dolayı uzun bir aranın ardından sahalara dönen Dorukhan Toköz’ün 2021’de bitecek sözleşmesini uzatma konusunda yönetim, 24 yaşındaki futbolcuyla el sıkıştı. Son sekiz haftada görev alması beklenen yıldız oyuncuyla aradaki pürüzler giderilirken sezonun tamamlanmasının ardından yeni sözleşmeye imzalar atılacak.
1
DÜNYA KONUŞTU
Beşiktaş'ın George Floyd için yaptığı saygı duruşu, dünyada yankı uyandırdı. Siyah-beyazlı kulübün iletişim ekibinin fikriyle yapılan koreografi, Almanya, İspanya, İngiltere, ABD, Meksika, Fransa, Brezilya, Portekiz, Belçika, Hollanda, Sırbistan medyasında geniş yer buldu.