Sporx Extra Arama Logo

Sergen Yalçın'dan öğrencilerine uyarı: "Önce kendi işimize bakacağız"

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, maç maç kazanmayı hedeflediklerini söyledi, “Önce kendi işimize bakacağız. Biz kazanamazsak, rakiplerin ne kaybettiği çok önemli olmuyor. Eğer yenersek yolumuza devam ederiz” diye konuştu
6
GAZİANTEP MAÇININ ÖNEMİNİ ANLATTI

Her fırsatta tüm oyuncularına, şampiyonluk yarışında önemli kırılmaların yaşanacağını ve bazı haftaların fırsat haftaları olduğunu da söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Galatasaray’dan sonra Fenerbahçe’nin puanlar kaybetmesi nedeniyle, Gaziantep FK maçının öneminin bir kez daha arttığını söyledi.

5
ÖNCE KENDİ İŞİMİZE BAKACAĞIZ

Üst üste kazanılan iki maçla yeni bir galibiyet serisini başlattıklarını ve bunun devamında sağlanması gerektiğini, son yaptığı toplantıda aktaran Yalçın’ın, “Önce kendi işimize bakacağız. Biz kazanamazsak, rakiplerin ne kaybettiği çok önemli olmuyor." dediği öğrenildi.

4
DAHA ÇOK KIRILMALAR OLUR

48 yaşındaki hocanın, "Eğer yenersek yolumuza devam ederiz. Artık kolay maçlar olmadığını söylemiştim. Ligin üstü de altı da çok zorlu geçiyor. Daha çok kırılmalar olur. Bu en az kayıpla yola devam etmek zorundayız” diye konuştuğu bildirildi.

3
ŞİFRE: ERKEN GOL

Önlerinde uzun vadeli bir hedef olduğunu fakat ilk işinin bugünkü maç olduğunu da söyleyen deneyimli teknik adamın, “Bizi yine zor bir maç bekliyor. Bu maçları zor olmaktan çıkarmak için erken gol bulmamız gerek." dediği aktarıldı.

2
DİSİPLİNDEN KOPMAK YOK

Saha içindeki disiplinin de önemine vurgu yapan Yalçın, "Kapalı savunmaları açma konusunda idmanlarda sürekli çalıştık. bu çalışmalara sadık kalmamız çok önemli. Disiplinden kopmak yok. Sabırlı olmaktan vazgeçmek de yok. Yardımlaşmayı ihmal etmiyoruz. Rakibin bize sıkıntı yaratacak oyuncuları var. Bunlara gerekli önlemleri almayı da unutmuyoruz. Bu haftalarda cesaretiniz hep sahada olmalı” ifadelerini kullandığı öğrenildi. (Milliyet)

1
SİZDEN SÖZ İSTİYORUM

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre ise; Sergen Yalçın da galibiyeti o kadar çok istiyor ki dün yapılan idman öncesi futbolcularından söz aldı. Yapılan dünkü antrenmanda maçın önemine dikkat çeken tecrübeli çalıştırıcı, "Biz bu ligin en iyi takımıyız. Liderliği tekrar geri almanın vakti geldi. Ama bu defa zirveyi bırakmayacağız. Sizden bana burada söz vermenizi istiyorum. Bu maçı kazanacaksınız" dedi. Sergen Yalçın'ın konuşmasını futbolcular büyük bir coşkuyla karşıladı. Siyah beyazlı futbolcular daha sonra kaptan Atiba önderliğinde galibiyet sözü verdi.