Arama Logo

Sergen Yalçın'dan Galatasaray derbisi uyarıları
6
DERBİ ÖNCESİ SON UYARILAR

Derbiden galibiyetle ayrılarak, zirve yarışındaki iddiasını güçlendirmek isteyen Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Sergen Yalçın kritik maç öncesi son uyarılarını yaptı. Deneyimli hoca, oyuncularıyla yaptığı son toplantıda bireysel hata istemediğini bir kez daha yinelerken, final paslarına çok dikkat edilmesi gerektiğini aktardı. (Milliyet/Serdar Sarıdağ)

5
'KESİNLİKLE KAÇINMALISINIZ'

Galatasaray’ı yenmeleri halinde üç puandan çok daha fazlasını kazanacaklarını kaydeden siyah-beyazlı teknik adamın, “Rakip ceza sahasında bulduğumuz pozisyonlarda, çok dikkatli olmalıyız. Garanti pası tercih etmelisiniz. Sizden daha müsait durumdaki arkadaşlarınız varsa onları mutlaka görmelisiniz. Takım savunmasını riske düşürebilecek hareketlerden de kesinlikle kaçınmalısınız” diye konuştuğu vurgulandı.

4
ÖZEL VİDEOLAR HAZIRLANDI
Hücum bölgesi dışında savunmaya da ciddi uyarılarda bulunan Sergen Yalçın’ın, özel hazırlanan videolar eşliğinde de tüm takımı derbiye hazırladığı ifade edildi.
3
OYUN DİSİPLİNİ VE SABIR

Hem Galatasaray’ın geride kalan maçlarındaki önemli anları hem de kendi maçlarındaki hatalı pozisyonlarını masaya yatıran başarılı teknik adamın, hafta boyunca üzerinde durduğu oyun disiplini ve sabır konusundaki uyarılarını son toplantıda da gündeme getirdiği bildirildi.

2
MUHTEMEL 11
1
KAYIPLARI TELAFİ ETME ZAMANI

Sergen Yalçın, son derbi idmanı öncesinde futbocularına, "Camiamız ve taraftarımız bizden derbi zaferi bekliyor" diyerek başlayan Yalçın, "Ligde ve Avrupa'da kayıplar yaşadık. Şimdi gercek kalitemizi ispat etme vakti" ifadesini kullandı. Derbinin her anında Galatasaray'ı baskı altında tutmaları gerektiğini belirten Yalçın, "Eksiklerimiz döndü. Bahanemiz yok. Dönen toplar bizde kalmalı. Son vuruşlarda becerili olmalıyız" dedi.