Sporx Extra Arama Logo

Serdar Ali Çelikler'den yabancı sınırlamasını yorumu
8

SERDAR ALİ ÇELİKLER YORUMLADI...

Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, son günlerde gündeme gelen yabancı sınırı tartışmalarıyla ilgili olarak bir yazı kaleme aldı.
7

2019 SONU GELDİĞİNDEN YENİDEN GÜNDEMDE..

Birdenbire ortaya yeniden "Yabancı sınırı" konusu geldi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV Spor'da 2 yıl evvel verdiği bir röportajda "2019'a kadar sözleşmeler sürüyor. Sonrasında bir düzenleme yapmak lazım" cümlelerini kullanmıştı. 2019 sonu geldiğinden bu yönde bir beklenti oluşmuş olmalı ki tartışma yeniden gündeme geldi.
6

ANADOLUYLA BÜYÜKLER ARASINDAKİ FARK AZALDI

14 yabancı ve 14 yerli futbolcu şartı geldiğinden beri olanlara bir bakalım. Bir kere Anadolu kulüpleri ile 4 büyükler arasındaki fark çok azaldı. 6-7 iyi yabancı oyuncuyu yakalayabilen kulüpler, yeni nesil genç hocalarla bir çıkış yakalıyor ve her yıl zirveyi zorluyor. Akhisarspor kupayı alıyor mesela... Başakşehir 2 yıldır ligin ilk devresini lider kapatabiliyor. Kasımpaşa bir santrfor ve kanat forvetinden 25-30 milyon Euro kazanmayı hayal edebiliyor. Robinho, Sivas'a geldiğinde performans verebiliyor çünkü Kone-N'Dinga gibi isimlerle al/ver yapabiliyor. Göztepe'de parlayan santrfor, Konyaspor'u tercih edebiliyor. Yani sadece 3 İstanbullu ve Trabzonspor çekim merkezi olarak kalmıyor. Anadolu kulüpleri de gayet tercih edilebilir yapılar haline geliyor.