Sporx Extra Arama Logo

Serdar Ali Çelikler'den G.Saray-Kayserispor maçı yorumları
13

GALATASARAY MAÇI İÇİN FLAŞ SÖZLER

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında Kayserispor'u 3-1 mağlup etti. Mücadelede 1 penaltı ve 1 kırmızı kart olurken bir pozisyonda daha kırmızı kart itirazları vardı. Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, Galatasaray - Kayserispor maçını değerlendirirken yabancı hakem vurgusu yaptı.
12

BU MAÇ GEÇEN HAFTA BAŞLADI

Galatasaray - Kayserispor maçı aslında geçen hafta pazar akşamı itibariyle başlamıştı. Bu stattaki Beşiktaş ve Başakşehir maçlarının da aslında o gün başladığı gibi.
11

ALBAYRAK'A GÖRE CUMHURBAŞKANI DA...

Geçen hafta, Ali Palabıyık derbide G.Saray aleyhine bir maç yönetti ve G.Saray camiası haklı olarak şiddetli tepki gösterdi. Abdurrahim Albayrak maç sonunda açıkça "Başakşehir şampiyon yapılmak isteniyor. TFF de bu işe çanak tutuyor" dedi. Albayrak'a göre Türkiye'de her kurum ve kişi, Cumhurbaşkanından MHK'ya kadar herkes Başakşehir şampiyon olsun istiyordu. Albayrak da bu konuda bilgiye sahipti.
10

SONRA TİYATROLAR BAŞLADI

Bu çok önemli açıklamanın dışında Mustafa Cengiz de MHK'ya çıkarma yaptı. Çıkan yangından sonra Türkiye'de bin senedir yaşanan tiyatrolar tekrar yaşanmaya başlandı:

• Önce MHK, Hürriyet'e "Uilenberg, Palabıyık'tan memnun" gibi yalan bir bilgi sızdırdı. Kendilerini savunamadıkları için Uilenberg'in adını kullandılar. Cüneyt Çakır'ın babası eskiden topu FIFA'ya UEFA'ya atardı, şimdikiler de Uilenberg'e atıyor. Ama kimse yemiyor tabi.

9

ÖNCE UILENBERG YALANI...

Önce MHK, Hürriyet'e "Uilenberg, Palabıyık'tan memnun" gibi yalan bir bilgi sızdırdı. Kendilerini savunamadıkları için Uilenberg'in adını kullandılar. Cüneyt Çakır'ın babası eskiden topu FIFA'ya UEFA'ya atardı, şimdikiler de Uilenberg'e  atıyor. Ama kimse yemiyor tabi.
8

ALİ PALABIYIK'A MAÇ VERİLMEDİ...

Sonra 'Hesapta Uilenberg'in memnun kaldığı' Palabıyık'a maç verilmedi.
7

ARDA KARDEŞLER PANSUMANA GÖNDERİLDİ

Ardından Başakşehir'e Hüseyin Göcek; G.Saray'a da Arda Kardeşler "Pansuman"a gönderildi.
6

EMRE AKBABA'NIN POZİSYONU...

Maç başladı ve Kayseri'nin hafif sert oyunu dikkat çekti. "Acaba hakem bu baskıyı kaldırabilecek mi" derken 19. dakikada Emre Akbaba'ya gösterilmesi gereken kırmızı kartı veremeyerek baskıdan kalkamayacağını gösterdi.
5

İKİNCİ SARI KART DOĞRU

38'de de Kayserili Lopez'e çok doğru bir kararla 2. sarı kartını çıkardı ve penaltıyı çaldı.
4

2-1 OLDU, HERKES RAHATLADI

Skor 2-1 G.Saray lehine gelip Kayseri de eksilince üstüne kısa bir süre sonra 3. gol gelince herkes rahatladı. Hakem de oyuncular da MHK da rahata erdi.

3

YABANCI HAKEM ŞART!

Efendim bu satırların yazarı 6 senedir derbilere ve önemli maçlara yabancı hakem getirilmesini savunuyor. Çünkü misal derbide yabancı hakem görev yapsa Palabıyık'ın hatalarını yapmaz, G.Saray MHK'ya çıkarma yapmaz, Albayrak tüm ülkenin bir olup Başakşehir'i şampiyon yapmaya çalıştığını iddia etmez, Hürriyet'e "Uilenberg memnun" yalanı üflenmez, Arda Kardeşler bu maça atanmaz, atansa dahi Emre Akbaba'ya kırmızı kartı gösterir maç da bambaşka bir yere giderdi. O nedenle derbi ve kritik maçlara kesinlikle yabancı hakem lazım.
2

19-38 ARASI BİR MAÇ OYNANDI

Gelelim maça.. Aslen Akbaba'nın pozisyonun olduğu 19. dakika ile 38. dakika arasında bir maç oynandı. İlk 16 dakikada Ndiaye'nin hatasından Kayseri golü buldu ama dakikası dolmadan Diagne eşitledi. Bu 19 dakika içinde Kayseri 3 çok net pozisyona girdi çerçeveyi bile bulamadı. Galatasaray kalitesi ise bu dönemde ortaya çıktı. Penaltılar hariç 3 pozisyona girip 2'sini attılar.
1

BEŞİKTAŞ VE BAŞAKŞEHİR'E KARŞI FAVORİ

Son tahlil: G.Saray Kayseri'yi her türlü yenerdi, nitekim Kayseri'nin 10 kişi kalması işlerini kolaylaşırdı. Kalan 5 maçta bu statta 2 maçı kaldı G.Saray'ın.. Beşiktaş ve Başakşehir müsabakalarında kesin favori.. Konya ve Rize maçlarında puan kaybetmezlerse şampiyonluk son haftaya kadar ihtimal dahilinde..