Arama Logo

Şansal Büyüka: "Hayal satmayın!"
8
BÜYÜKA'DAN YORUMLAR
Spor yazarı Şansal Büyüka, Galatasaray'ın Giresunspor'a 1-0 yenildiği maçı Milliyet'te yorumladı.
7
"BİRDEN ÇOK USTASI VARDI"
Bu takımın orta sahasında bir sezonda 12’şer golden toplam 24 gol atan Selçuk İnan- Melo ikilisi oynadı. Aynı orta sahada dünya markası Sneijder görev yaptı. Galatasaray takımı 30 gol barajını aşan Burak Yılmazları, Gomisleri gördü. Drogba heyecanını yaşadı. Galatasaray’ın her şampiyonluğunda takımda bir ya da birden çok daha fazla ustası vardı.
6
"MERHABA HÜZÜN"
Galatasaray’ı yönetenler sezon başında “gençleşiyoruz” dediler, radikal bir kadro değişimine gittiler, bu proje daha sezonun ortasında resmen çöküp iflas etti. Bu gençlerle 10 sene oynasanız, 10 metre ileri gidemezsiniz. Galatasaray takımında ve her büyük takımda ustalar oynar, gençler aralarında görev yapar. Takımda tek usta bırakmaz, “adam olacak” diye önünüze geleni alırsanız olacağı budur: Merhaba hüzün...
5
"BU MU SİZİN FUTBOL AKLINIZ?"
Kaleci Okan’ı beğenmeyip Giresun’a kiraya veriyorsun, sana duvar örüyor. Yunus Akgün‘ü  Adana Demirspor’a kiralıyorsun, harikalar yaratıyor, seni perişan ediyor. Bu mu sizin transfer politikanız, bu mu sizin futbol aklınız?
4
"TAKIM GELİŞMİYOR"
En önemlisi; takım gelişmiyor, gençler gelişmiyor. Hatta geriliyor. Giresun’a bakın; Sezon başında “banko düşer” damgası yiyen takımdı. Her hafta kendini geliştirdi ve ligin iyi oynayan takımlarından biri oldu.
3
"NASIL BU KADAR RAHAT?"
Giresun takımının toplam maliyeti, Galatasaray’ın iki Romen oyuncusu Cicaldau - Morutan ikilisi kadar bile değil... Az para, çok verim... Hakan Keleş hocayı kutlamak lazım … Ciddi bir başarısı ve becerisi var. Hadi, ustan yok,yaratamıyorsun. Gençlerinle canını dişine takıp oynasana... Giresun’a bu kadar boş alanı nasıl bırakıyorsun, bu kadar rahat pas nasıl yaptırıyorsun?
2
"SONUÇ YİNE SIFIR"
Galatasaray pas geçtiği ilk yarıdan sonra ikinci yarıda hızı, hırsı ve isteği hatırladı. Bastırdı, tek kale oynadı, pozisyon yakaladı, atamadı. Yani sonuç gene sıfır... Ustan olmazsa, iş bitirecek adamın olmazsa, böyle bal yapmayan arıya dönersin. Giresun, Sergen başta, geri dörtlüsü ile müthiş direndi. Galatasaray’ın o kadar duran topunda tek kafa vuruşuna izin vermedi. Yürekten oynadı ve kazandı.
1
"ÇIRAKLARLA BU KADAR"
Galatasaray’ın bir lig sezonunda liderden 22 puan geride kaldığını duymadım, görmedim, okumadım. Takım yetersiz, Fatih Hoca formsuz... Galatasaray’ın çok acil transfer aklını değiştirmesi gerekiyor. Halen “Gençleşiyoruz, gelişiyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz” diyorlar. Kendinizi kandırmayın. Camiayı kandırmayın. Bunların hiçbiri doğru değil... Hayal satıyorsunuz, paraları sokağa atıyorsunuz.Galatasaray büyük takım... Büyük takımlarda büyük oyuncular oynar, ustalar oynar. Çıraklarla bu kadar...