Arama Logo

Sacha Boey'den samimi itiraflar
12
BOEY'DEN İTİRAFLAR
Galatasaray'ın başarılı sağ beki Sacha Boey, Fransız L'Equipe gazetesine samimi itiraflarda bulunduğu bir röportaj verdi. İşte o röportaj..
11
"ROMANYA'YA SATILIYORDUM"
"Çok iyi bir sezon geçiriyorum ama açıkçası sezon benim için pek iyi başlamadı. Sezon öncesi kampa gitmemiştim, kulüp Dubois'i aldığı için beni Romanya'ya satmak istedi. 1 ay boyunca U19'da antrenman yaptım. Sonra Dubois ve diğer bek sakatlandı. Sezon başlamasına 2 gün kala beni geri kadroya aldılar ve o günden sonra hiç ilk 11'den geriye düşmedim"
10
"ÇOK ÇALIŞTIM, HOCAM DA BUNU GÖRDÜ"
"U19'da çalıştığım dönemde sadece çalıştım, bireysel olarak çalışmalarımı sürdürdüm. Fiziksel olarak diğer oyunculardan neredeyse daha hazırdım. U19 antrenmanları daha zorlayıcıydı çünük orada herkes kendini kanıtlamak istiyor, profesyonel takımda biraz daha rahat oluruz ama ben takıma döndüğümde maksimum performansımı ortaya koydum. Oynamaya çok açtım. Teknik direktörüm de bunu gördü"
9
"TÜRKİYE'YE GELMEK İÇİN HEVESLİ DEĞİLDİM"
"İlk başta 21 yaşında Türkiye'de oynamayı ben de riskli düşündüm. Oraya gitmeye çok hevesli değildim. Orada kalıp başka bir yere de gidemeyeceğim korkusu vardı ama araştırdım ve çok düşündüm, bunun iyi bir fırsat olabileceğini söyledim kendime. Galatasaray gibi büyük bir kulüpte gençken oynadığınızda biliniyorsunuz. Sakatlanana kadar da geçen sezon harikaydı"
8
"TERİM İYİ BİR ÖĞRETMENDİ"
"Geçen sezon Marsilya deplasmanındayken hocam Fatih Terim bana ilk 11'de oynayacağımı söyledim. Ben takımla idman yapmamıştım. İlk yarı bittikten sonra hocam iyi olduğumu ve devam edebileceğimi söyledi. Terim iyi bir öğretmendi. 60. dakikada sakatlandım. İkinci sakatlığım da 25 Ekim'de Beşiktaş maçında oldu. Maçtan iki gün önce. Sonra Fransa'da Clairefonteine'de tedavi oldum"
7
"GEÇEN YILDAN SONRA ŞAMPİYONLUK HARİKA OLUR"
"Arka arkaya 14 galibiyet aldık bu inanılmaz. Rekor kırdık. Umarım şampiyonluğu taraftarımıza armağan edebiliriz. Geçen yılki karmaşık sezondan sonra bu sezon şampiyon olmak beni çok mutlu eder ancak Fenerbahçe henüz pes etmiş değil"
6
"KARİYERİMİN EN İYİ SEZONU"

"Kariyerimin en iyi sezonunu yaşıyorum. İnsanlarla ilişkim çok iyi. Hocamız çok yardımsever. Takım içinde hiçbir zaman haksız rekabete izin vermedi. Bize güvendiğini gösteriyor"

5
"TÜRKİYE'DE HATAYA YER YOK"
"Türkiye'de hataya yer yok. Saha dışında da aynı şekilde. Türkiye'de medya, paparazziler önünde bile bir hata yaparsan ölürsün. Kendini bu şekilde bitiren çok kişi var. Herşeyi düşünmek zorundasınız. Bir yere yemeğe gitmeden önce bile ne içtiğine ne yediğine dikkat etmelisin. Görüntü çok hızlı yayılıyor"
4
"FRANSA'DA BÖYLE OLSAYDIM BAŞKA BOYUTTAYDIM"
"Dünya çapında daha çok takip edilen bir ligde veya Fransa'da bu performansı sergileseydim başka bir boyuta geçerdim diye düşünüyorum ama bu ligin de Fransa'da hafife alındığını düşünüyorum"
3
"RIGOBERT SONG İLE GÖRÜŞTÜM"
"Birkaç gün önce Rigobert Song ile yemek yedim, iyi bir görüşmemiz oldu. Benim iki ülkem var. Bir seçim yapmak çok zor. Önümde geleceğim var. Kamerun da benim ülkem ama oraya hiç gitmedim. Bir bağ hissetmek için önce onu biraz keşfetmem lazım. Bakacağız. Ben her halükarda işimde iyi olmak ve en iyi tercihi yapmak için herşeyi yapacağım"
2
"ARTIK ADIM ATMA ZAMANI GELDİ"
"Türkiye'de iniş ve çıkışı çok net yaşadım ama artık istikrarlıyım. Sanırım artık bir adım atmanın zamanı geldi ama neler olacağını görmek için sezon sonunun gelmesi gerekiyor"
1
"TENİSTE DE KARİYER YAPABİLİRDİM"
"Çocukken Fransa şampiyonalarına katılıyordum. Seine-Saint-Denis Ligi'ne ve Fransa Federasyonu'na dahil oldum ama bir nokta geldikten sonra futbol ile tenis arasında seçim yapmak zorunda kaldım. Futbol, yaşadığım yere daha yakındı ve bu yüzden oynamak daha kolay oluyordu. Her iki sporu da eşit derecede sevdim ve sonunda futbolu tercih ettim. Kendi kendime bireysel bir sporda ilerleyemeyeceğimi kabul ettirdim ama teniste de kariyer yapabilirdim"