Sporx Extra Arama Logo

Ronaldo'nun 'bencil ve huysuz' olduğunu gösterdiği 5 an
5

KUPADAN SONRA AYRILIK MESAJI

Real Madrid'in Şampiyonlar Ligi'ni üst üste 3. kez kazanarak tarihe geçmesinin ardından Ronaldo'nun yaptığı açıklamalar şok etkisi yarattı. Ayrılık imasında bulunan Ronaldo, "Real Madrid'de oynamak güzeldi.Taraftarlara teşekkür ediyorum. Her zaman yanımda oldular. Önümüzdeki günlerde transfer sorularınıza yanıt vereceğim" diyerek bir anda ilgiyi üzerine çekti.

Portekizli yıldız, daha önce de medya aracılığıyla 'huysuz' bir oyuncu olduğunu bir kez gözler önüne serdi. İşte Ronaldo'nun daha önce rakibi, takımını ve takım arkadaşlarını hiçe sayarak yaptığı açıklamalar...
4

"MODERN KÖLEYİM"

Manchester United'da oynadığı dönemde Ronaldo, Real Madrid'e gönderilmemesine sinirlenir. Manchester City ile oynadıkları maçta oyundan alınmasının ardından kendisine uzatılan tişörtü alır ve yere atar. O dönem FIFA başkanı olan Sepp Blatter, "Futbolda modern kölelik var" lafını eder ve Portekizli yıldız da bunu beğenir. Ronaldo, "Başkana katılıyorum. Kesinlikle doğru. Ben ne istediğimi ve ne yapmak istediğimi biliyorum" diyerek ayrılmasına izin verilmediğini belirtir.

3

"HERKES BENİM SEVİYEMDE OLSA..."

Şubat 2016'da Madrid derbisinde kaybettikten sonra takım arkadaşlarını 'kendi seviyesinde olmamakla' suçlar. Ronaldo, "İnsanlar Cristiano'nun seviyesi düştü dediği zaman sinirleniyorum. İstatistikler yalan söylememz. Bana saçmasapan sorular sormayın. Eğer diğer oyuncular da benim seviyemde olsaydı, lider olurduk" der.