Sporx Extra Arama Logo

Riva'da olaylı gece: 'Binayı terk edin'

32 yaşındaki oyuncu, taraftarın kalbini kazanırken dışarıda ise tüm kulübe sıkıntı yarattı... Sabahlara kadar kumar oynayan, sık sık izin alıp ülkesine giden Kruse, Riva kampında da odasında nargile içip tesiste alarmları çaldırdı. Pandemi sonrasında idmana bile çıkmayan, son olarak da kimseye söylemeden ameliyat olan Alman yıldız, kontratını da tek taraflı feshetti.
13
MAX KRUSE VAKASI

F.Bahçe ile Max Kruse arasındaki ipler koparken Alman oyuncunun kontratını tek taraflı olarak feshetmesi sarı-lacivertlileri çileden çıkardı. Yönetim, resmi siteden yaptığı açıklama ile haklarını FIFA'da arayacaklarını ve haklı taraf olduklarının altını çizdi. İşte sürecin başından sonuna kadar Max Kruse vakası… (SABAH/Volkan Demir)

12
İDMANI BIRAKIP ÜLKESİNE GİDİYORDU

Kruse, pandemi öncesinde hafta içi birçok kez ailevi sebeplerini gerekçe göstererek izinler aldı ve yurt dışına çıkarak antrenmanları kaçırdı. Bu durum takım içerisinde rahatsızlıklara neden oldu. Hatta bazı futbolcular Kruse'nin her şekilde oynatılmasını şikâyet ettiler ve bu nedenle Alman oyuncu uyarıldı.

11
PANDEMİ VAR DEDİ SAHAYA BİLE ÇIKMADI

Asıl sıkıntı ise pandemi sonrası başladı. Kruse tamamen kimlik değiştirdi. Can Bartu Tesisleri'nde antrenmana çıkarılamayan Kruse, Riva kampına dahil edildi ancak bir türlü sahaya adımını atmadı. Riva Tesisleri'nde bir gece yarısı yaşanan olay ise, pandemi sonrası hazırlık kampına adeta damga vurdu.

10
RİVA'DA GECE YARISI ÇALAN ALARM

Tüm takım istirahat halindeyken saat 01:00 civarında Riva Tesisleri'nin yangın alarmı çalıştı. Hemen ardından tesislerde "Lütfen binayı terk edin" şeklinde anons yapıldı. TFF personeli binayı terk ederken, futbolcular kendilerini panik halinde odaların bulunduğu koridora attı. Koridordaki koku herkesin dikkatini çekti.

9
KORİDORLARDAKİ KOKU TÜM OYUNCULARI ÖFKELENDİRDİ

Koridorda yoğun bir şekilde nargile kokusu alınıyordu, ayrıca Max Kruse'nin bulunduğu odadan dumanlar çıkıyordu. Bir futbolcu Kruse'nin odasının kapısını açtı, içerisi dumandan görünmüyordu. Max Kruse tesislere nargile getirmiş, odasında tüttürüyordu.

8
VOLKAN DEMİREL AFFETMEDİ!

Takvim'deki özel haebre göre ise; Fenerli kurmaylar büyük tepki gösterirken Kruse ile direkt olarak tartışan kişinin Volkan Demirel olduğu ortaya çıktı. Volkan'ın sözlerine Kruse'nin de karşılık verdiği öğrenildi. Volkan Demirel'in Alman futbolcuya, "Bu kadar gamsızlık fazla oluyor. Sen hangi dünyada yaşıyorsun" diye çıkıştığı tartışmanın büyüdüğü ve Volkan'ın çok zor sakinleştirildiği öğrenildi.

7
KRUSE EMRE İLE DE TARTIŞTI

Yaşanan nargile skandalının ardından futbolun başına getirilen kaptan Emre Belözoğlu'ndan da uyarılar alan Kruse, Emre'ye "Futbolcu musun yoksa yönetici mi" diye karşılık vermişti

6
SABAHA KADAR İLLEGAL SİTELERDE ONLINE KUMAR!

Max Kruse'nin bombaları bununla sınırlı kalmadı. Alman futbolcu, sabahın ilk ışıklarına kadar yüksek sesli bir şekilde online kumar sitelerinde vakit harcadı. Hatta öyle ki, Kruse'nin odasından yükselen sesler nedeniyle başka futbolculardan teknik heyete şikâyet gitti.

5
GECE UYUMUYOR, UYKUSUNU MASAJDA ALIYORDU

Sabahın ilk ışıklarına kadar uyumayan Kruse, antrenman saatinde, sakatlığını bahane göstererek idmana çıkmıyordu. Teknik heyete "Masaj ve fizyoterapi yaptırmam gerek" diyerek takımdan ayrılıyordu. Gece uykusunu ise masaj ve fizyoterapi saatlerinde alıyordu!

4
'UMARIM PARAMI ÖDEMEZLER, SERBEST KALIRIM'

Takım arkadaşları Kruse'nin futboldan tamamen koptuğunu düşünüyor. Alman futbolcunun tesislerde birçok takım arkadaşına "Kulübü FIFA'ya şikâyet ettim. İnşallah alacaklarımı ödemezler ve ben de serbest kalırım. Böylece futbol oynamaktan kurtulurum" şeklinde ifadeler kullandığı bildirildi.

3
KİMSEYE SÖYLEMEDEN AMELİYAT OLDU

Kruse'nin son bombası ise giderayak oldu. Kupadaki Trabzonspor rövanşı öncesinde tesislerde düz koşu yapan Kruse, koşunun ardından kimseye söylemeden apandisit ameliyatına girdi. Hatta Başkan Ali Koç, aynı gece katıldığı FB TV yayınında "Kruse'nin ameliyatı benim için de sürpriz oldu" dedi.

2
FIFA'YA ŞİKAYET ETTİ

Fenerbahçe ile Kruse arasında yaşanan olayın hukuki boyutundaki detaylar da dikkat çekici. 1.6 milyon Euro'luk alacağı olduğunu öne süren Kruse, mayıs ayında kulübü FIFA'ya şikâyet etti. 16 Haziran'ı bekleyen Alman oyuncu bu tarihte de kontratını tek taraflı feshetti.

1
58 MİLYON TL İSTEDİ
Kruse, tek taraflı feshin ardından kulüpten kalan alacaklarını faiziyle, geleceğe yönelik alacaklarını ise taksitli olarak istiyor. Kruse'nin FIFA'dan çıkacak sonuca göre futbol hayatına nokta koyabileceği belirtiliyor. Fenerbahçe'den yıllık 3 milyon Euro kazanan ve 2 sezon daha kontratı bulunan oyuncu, 7.6 milyon Euro (58 milyon 500 bin TL) talep etti.