Arama Logo

Rıdvan Dilmen: "Trabzonspor mutlu, Galatasaray mutsuz"
17
RIDVAN DİLMEN YORUMLADI

Rıdvan Dilmen, 2-2 sona eren Trabzonspor - Galatasaray maçını TRT Spor'da değerlendirdi. İşte Rıdvan Dilmen'in sözleri...

16
"TRABZONSPOR MUTLU"
Galatasaray'da savunma önünde oynayan 5 oyuncu genç oyuncular ve sürekli öne oynamaya çalışan oyuncular. Set oynadığınızda, topa sahip olsanız farka gidebilirsiniz. Maçı çeviren 2 tecrübe, Nwakaeme ve Hamsik. Trabzonspor maçtan önce 1 puana razı değil ama maç 0-2'den 2-2'ye geldiği için mutlu.
15
"GALATASARAY MUTSUZ"
Galatasaray açısından baktığımızda, 2-0'dan 2-2'ye yakalanmak Galatasaray ve Fatih Terim için mutsuzluk. Daha ayakta kalan takım, 3. bulmaya yakın takım bence Galatasaray'dı.
14
"BİR ŞEY YAPMASI LAZIM"
Abdülkadir ve İsmail üzüldü ama teknik direktörün bir şey yapması lazım. Taktik değişikliğine gidebilirsiniz, pozisyonları değiştirebilirsiniz, oyuncuları değiştirebilirsiniz. Oyuna giren sol bek Trondsen, girer girmez hafif bir sekti, başka bir sol bekleri var mı diye düşündüm hatta.
13
"İSİMLERİNE YAKIŞIR OYUN YOK"
İki takım isimlerine yakışır goller attılar ama isimlerine yakışır oyun oynamadılar. Galatasaray'ın da Trabzon'un da attığı gollerde kalite vardı.
12
"ÜÇ İHTİMALLİDİR"
Bu tip büyük maçlarda, deplasmanda yoktur. İki takım da üç ihtimalli oynar. Bu yıl moralli bir Trabzonspor var, kazansa lider olacak. İki takım da puan olarak çok mutsuz değiller, maç oynanmamış olsa. Galatasaray mutsuz, Trabzonspor 0-2'den geldiği için mutlu.
11
"NELSSON'U PEK BEĞENMEDİM"
Galatasaray emekleme sürecini, özellikle Rumen oyuncularla geçiriyor, yürüme zamanları var. Muslera, Luyindama, dönerse Marcao, Nelsson... Nelsson'u pek beğenmedim açıkçası. Marcao döndüğünde, sanki Marcao - Luyindama'ya dönülür. 3 stoperin birincisi Luyindama.
10
"EN İYİ 3 OYUNCUDAN BİRİ"
Türkiye'de en iyi 3 oyuncu varsa, bir tanesi Nwakaeme'dir. Batshuayi'yi, Pjanic'i sayabilirim ama Nwakaeme... Kötü oynasa bir takım bile tabelayı değiştirebilir. Niye bu kadar az atıyor diye düşünüyordum, bu sene atmaya da başladı.
9
"İHTİYAÇ SABIR"
Galatasaray'ın ihtiyacı olan sabır. Berkan, Kerem, Morutan, Cicaldau, Halil'in yaş ortalaması Galatasaray için düşük. Gelecek için iyi ya da kötü olduğunu zaman gösterecek. 2-0'ı 3 sene sonra bu kadro korur ama tecrübe olmayınca hurra gitmeye çalışıyorlar.
8
"ÇOK YALNIZ KALDI"
Berkan savunmada çok yalnız kaldı ve çok top kaybetti. Burada düşünmesi gereken Taylan, nasıl forma verdim diye. Berkan formayı aldı mı, bence aldı.
7
"2. KEZ 2-0'DAN 2-2"
Hoca 2. devre, Emre ve Morutan sakatlanınca birazcık taktiksel değişikliğe gitti. 2-0'dan nefret edersin, giremediler, 2-1 oldu. Fatih hocanın 2. kez başına geliyor 2-0'dan 2-2. Kasımpaşa maçında da ilk yarının sonlarında 2-1 oldu. Bugün Aytaç'ı soktu, 4-2-3-1 tarzı bir oyun çıkardı, Babel'i de oyuna soktu.
6
"OYUNCULAR DUYGUSALDIR"
Oyuncular duygusaldır, ağlarlar, üzülürler. Abdülkadir çok uzun süre sakatlık geçirdi ve genç yaşta 20 milyon euroluk teklif aldı Monaco'dan. Arkadaşı Yusuf gitti. Bugün Türkiye'de benim diyen kulüp verirdi, Trabzonspor şampiyon olmak için vermedi. 2-0 milyona vermediğinde pandemi yoktu.
5
"TRABZON'UN ÇOCUĞU OLMAK KOLAY DEĞİL"
Bazı oyuncular hata yapsa da sempatiktir bir süre. Tam fit duruma gelecekken önemli bir sakatlık ve tekrar dip yaptı, hem mental, hem fiziksel olarak. Trabzonspor, Abdülkadir Parmak için de aynısını yaşadı. Trabzon'un çocuğu da olmak kolay değil, çıkarken yuhalanmak canınızı acıtabilir. Abdülkadir Ömür keşke gitseydi ama keşkelerle olmuyor. Toparlayacaktır.
4
"UĞURCAN İYİYDİ"
Uğurcan iyi performans gösterdi, yan toplarda da dikkatliydi. İsmail iyi başlamadı, geçen haftalarda da hata yapmıştı. Üst üste hatalar da yapınca Abdullah Avcı'nın bir şey yapması gerekiyordu.
3
BERKAN VE KEREM
Berkan en çok koşan oyuncudur ama üzerine çok yük bindi. Kerem etkili bir kanat oyuncusu. 2. golde karşı karşıya kaldı, sağ ayağıyla topun dibine girdi, iki ayağını kullanması önemli.
2
"YEDLİN SORU İŞARETİ"
Galatasaray'da Trabzonspor karşısında en çok Emre Kılınç ve Luyindama'yı beğendim. Yedlin ile ilgili soru işareti var.
1
"YARIŞTA OLACAKTIR"
Trabzonspor şampiyonluk yarışında hiç kuşkusuz olacaktır. Puan kaybetmeyen takım kalmadı, gol yemeyen sadece Beşiktaş kaldı.