Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen: "Muslera Ş ve A'dır"
13
RIDVAN DİLMEN YORUMLADI
Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın BB Erzurumspor'u 2-0 mağlup ettiği mücadeleyi NTV ekranlarında değerlendirdi.
12
"MUSLERA Ş VE A'DIR"
Muslera şampiyonluk yarışının 'Ş' ve 'A'sıdır. Teknik direktör, oyuncuların çok büyük emeği vardır ama Muslera olunca 2 harfi cebinize koyarsınız. Bugün de olağanüstü top çıkarmadı aslında. Çok maç kurtardığı sezonlar oldu.
11
"KARTAL GİBİ ÇIKIYOR"
Mustafa Muhammed'in iki ölümcül vuruşu oldu. Çok çalım atan bir oyuncu değil ama yüksek toplarda korkunç havaya çıkıyor. Kartal gibi çıktı falan derler, böyle bir oyuncu. Kafa gollerini daha çok bekliyorum, performans olarak öndeydi.
10
"DONK İLE TAYLAN'A FATURA"
Galatasaray 8'de 8 yaptı, çok övgüler yağdırdığımız Donk, Taylan... Donk sezonun en iyilerindendi, Taylan da. Tahmin ediyorum ki hoca kupada Alanya maçına takıldı, fatura onlara kesildi. Ben Luyindama'yı beğenen biriyim, sakatlık etkisi var, eski hamlelerini yapmıyor.
9
"MARCAO DEĞİL DONK DERİM"
Marcao var, Fatih hocanın ona adam markaı yapması lazım. 4 tane rakibe top verdi, çok tehlikeli. Donk mu Marcao mu? Ben Donk derim.
8
"TÜRKİYE'DE FUTBOL BÖYLE"
Kazanan her zaman haklıdır. 2-0'ı devrede yaptılar, benim çok sevmediğim bir skordur. Gol olmasa da pozisyonlar Galatasaray'ı tedirgin etti. Türkiye'de futbol, Fatih Terim'in 4 sene şampiyon olduğu ve bir de Elmander'in olduğu sezon dışında skora göre kalecileri görüyoruz. Galatasaray'ın önde olduğu maçlarda sürekli yeşil formalı kaleci Muslera'yı görüyoruz, kornerler görüyoruz. Türkiye'deki futbol mantalitesi ve kulüplerimizin kalitesiyliğiyle alakalı bu. Erzurum aklın nerdeydi diyemem. Başta Galatasaray yaptırmıyor, izin verdiği sürece oynatıyor ama bu kritik maçta hüsrana da götürebilir. Teknik direktörün kazanırken cebine koyması gerekenler bunlardır. Fenerbahçe, Trabzon, Beşiktaş için de bu geçerli.
7
"2000'LERDEKİ G.SARAY DEĞİL"

Oyunu sürekli forse eden çok az takım var dünyada. Galatasaray'da 2000'lerdeki oyunu forse eden oyun yok. Golü atıp savunma yapan bir görüntü var. Alanya'da 1-0 bitti, 1-1 bitebilirdi, burada da 2-1 olsa soru işareti olacaktı. Ama sonuçta 8'de 8 yapmış.

6
"BANA GÖRE GOL"
Erman hoca 2. gol için ofsayt demiş. Benim futbol aklım olarak bu golü ders olarak görüyorum. Ben de Arda'nın topa hareketlendiğini görüyorum ama rakipler etkilendi mi, belki stoper etkilenir ama Arda tecrübeyle gazı kesti. Yardımcı ofsaytı gördü ama kuralları uygulamak için devam etti. Muhtemelen yeni kurallar da bunu gol olarak görüyor.
5
"BENCE TAYLAN ÖNDE"
Etebo performansı güvenle ilgili. Taylan'dan aldı formayı ve Etebo'ya verdi. Ben Etebo ile Taylan'ın performansına baktığımda Taylan'ı önde görüyorum ama gelişmeleri bilmiyoruz.
4
"DUYGUSALLIK OLMAZ"
Onyekuru son derece etkisizdi. Arda konusunda hassas davranmak lazım. Müthiş özverili oynuyor, fizik olarak da lig standartlarında olduğunu düşünmüyorum. Duygusallık pek futbolda olmaz, zaman zaman devrede çıkarırsınız, zaman zaman 90 artılara kadar oynar. İşler iyi gidince bazı şeyler görülmez, Fenerbahçe'de de iyiydi ama işte küçük küçük çözülmeler oldu.
3
"BUNLAR HEP SOS'TİR"
Beşiktaşlı oyuncu da, Galatasaraylı oyuncu da haftanın ilk günü, Denizli ile, Erzurum ile oynuyoruz diyor. Bunu skor avantajı yakalandığında görüyoruz. Böyle düşünen Fenerbahçe, golü yediğinde çıkaramadı. Beşiktaş ile Galatasaray, ikinci yarıda 1-0 geride oynasa, rakip kalecileri daha çok görürdük ama maalesef futbolumuz böyle bizim. Düşünelim TT Stadı'nı, Kadıköy'ü, önde götürdükleri maçın son bölümünde kontra yapabilirlerse yapıyorlar. Alanya maçında çok net geldiler ama bu kadar pozisyon verilmedi. Bunlar hep SOS'tir. Bunu değerlendirecek olan teknik ekiptir.
2
"İPTAL EDİLEN GOL DOĞRU"
Galatasaray'ın iptal edilen golü bence doğru. Onyekuru bana faul vardı diyor, dışarıdaymış. Mete Kalkavan temiz maç yönetti, skoru etkileyen bir şey yok. Birkaç kart hatası vardı.
1
"SERGEN HOCA İLE FATİH HOCA..."
Sergen Yalçın ile Fatih Terim evlerinde kahvelerini yudumlayacak şimdi, rakipleri oynuyor. Fenerbahçe'nin galibiyeti dışındaki her skor Sergen hoca ile Fatih hocaya yarıyor, o yüzden bekliyorlar.