Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "Sergen Yalçın ders almalı"
10
REHA KAPSAL YORUMLADI
Beşiktaş'ın Gaziantep FK'yı 2-1 yenerek galibiyet serisini 5 maça çıkardığı ve liderliğe yerleştiği mücadeleyi Reha Kapsal değerlendirdi. İşte Kapsal'ın A Spor'daki yorumları...
9
"İLK YARI POZİSYON VERMEDİ"
Beşiktaş, 15 gün önce Konyaspor ile 1 haftada 2 maç yaptı, kupada uzatmada 80 dakika, ligde yine 10 kişi oynadı. Bunun yansıması 2-3 hafta sürecekti. Beşiktaş'ın en büyük özelliği tempo yapan, kaptırınca hemen geri alan, rakip yarı alanda topun ritmini ayarlayan, üretken bir Beşiktaş vardır. İlk yarıda Beşiktaş golü buldu, pozisyon da vermedi. Hücumda savunma oyuncuları bile pozisyona girdi.
8
"GOLÜ ATIP FİŞİ ÇEKMEK LAZIM"
2. yarıda iyi oynamadığı bölümde Aboubakar ile golü buldu ve 3 gol kaçırdı Beşiktaş. İç sahada 2-0 için bitti dersin ama bulunca golü atıp fişi çekmek gerekir. Atmayınca Beşiktaş geri yaslandı, penaltı yaptırdı, direkten dönen de bir top var.
7
"5 YAPACAKKEN KAÇIYOR"
Son 5 dakikadaki hikayeye bakın. İlk yarı gol atıyorsun, hücum zenginliği yok ama Aboubakar golü sonrasında maçı 5 yaparsın. 3-4 tane gol kaçırıyorsun. Direkten dönen top gol olsa, 2-0'dan 2-2 maç bitecek. Bunu anlatamazsın.
6
"DERSLER ÇIKARMALI"
Şampiyonluk yarışında burada çok önemli bir galibiyet aldı ama bunu alırken ve işler iyi giderken, Sergen hocanın çıkaracağı dersler olmalı. Bu dersler ne olabilir?
5
"OYUN DENGESİ YAKALAMALI"
Oyuncular maç 2-0 da olsa yüksek konsantrasyonla oynamalı, maçın son bölümlerinde geriye yaslanmak savunma yapmak değildir. 1-0'da Beşiktaş'ın pozisyon vermemesi, oyun dengesi oluşturması gerekir. 2-1 oldu, maç bitiyor, o kadar dengesiz yakalanır mısın? Beşiktaş kompakt oynayan bir takım.
4
"DİKKAT ETMESİ GEREKİR"
İtalyanlar maç kazanmaz sana karşı, sen kaybedersin. İyi savunma yaparlar, dengeli dururlar. Sergen hoca buna dikkat etmeli. Gençlerbirliği maçı, Malatyaspor maçı, oyunda gel gitler var. Bu dengenin oluşması gerekir. Sergen Yalçın çok önemli bir sezon geçiriyor ama dikkat etmesi gerekiyor. Ligin boyu kısalıyor, pardon denecek maçlar azalıyor.
3
"GOLLERDEN DAHA NETİNİ BULDULAR"
Aboubakar golü attıktan sonra daha kolayını kaçırmasa maç 5-6'ya gidecek. Ghezzal, Larin... Maç 5 olurdu. 2 attığı golden daha netini buldular.
2
"BASKI RAKİPLERİN ÜZERİNDE"
Beşiktaş şimdi baskıyı Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un üzerine verdi. 3 takımın da şimdi kazanması gerekir, erken oynayıp 3 puan almak da önemli.
1
"PINTO'NUN HOCALIĞI KÖTÜ"
Gaziantep Teknik Direktörü Pinto önemli bir futbolcuydu ama antrenörlük kariyeri çok kötü. Pinto'ya çıkışta falan diyorlar, Gaziantep oyununu övüyorlar. Ben tüm maçlarını izledim, Sumudica top rakipteyken 5-3-2 oynuyordu, o 5-4-1 oynuyor. Başka hiçbir şey yok.