Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "Halil, A Milli Takım'a ciddi bir aday"
8
REHA KAPSAL YORUMLADI
Reha Kapsal, Galatasaray'ın Süper Lig'in 39. haftasında deplasmanda Gençlerbirliği'ni 2-0 yendiği karşılaşmanın ardından A Spor ekranlarında yorumlarda bulundu. İşte Reha Kapsal'ın sözleri...
7
"BEŞİKTAŞ İLE FARK VAR"
Bir Beşiktaş, bir Galatasaray maçı oynandı, sahada ciddi fark var. Beşiktaş'ın nasıl güçlü oynadığı, Galatasaray'ın standardının olmadığı görüldü. Deplasmanda 2-0 kazansalar bile. Beşiktaş'ın oyunu için sürekli övgüler dilimizde, dünü ve bugünü izlediğimizde ciddi oyun farkı var.
6
"CEZA ALANINA GİREMİYOR"
İlk yarıda oyunu ceza alanına yıkmakta sıkıntısı var Galatasaray'ın. Orada organize olamamasındaki en büyük neden, topsuz koşular. 2. yarıda daha fazla ceza alanı içinde topsuz koşu yapıldı.
5
"HALİL MİLLİ TAKIM'A GİDEBİLİR"
Babel'in dripling ve tempodaki, ustalığındaki başarı, hücumdaki sorumluluk önemliydi. Halil'in, ilk günden beri söylüyorum, iki yöne birden dönebilen az santrfor vardır, iki yöne de dönebilmesi bir santrforun çok önemli. Ligimizde sırtı dönük oyunlarda yerliler içinde belki de en iyi santrfor. A Milli Takım için de Cenk sonrası bir alternatif olabilir.
4
"GEDSON'UN BASKISI ÖNEMLİ"
Gedson çok önemli, son haftalarda rakip yarı alandaki baskıyı çok iyi götürüyor. Rakibi karşılaması çok önemli. Şener ve Ömer'in katkıları var, alanı genişletiyorlar ancak ikisinin de final paslarında sıkıntısı var.
3
"STANDART SIKINTISI VAR"
Galatasaray, deplasmanda 2-0 yenerek son 3 haftaya matematiksel olarak şansını taşıdı, derbiye daha moralli çıkmayı başardı. En büyük sıkıntısı, sezon başından beri oyun tanımlanmasında, tarifinde, standardında sıkıntı var.
2
"ÖNDEKİLER ÇOK HAREKETSİZ"
Galatasaray'da topun önündeki oyuncular hareketsiz. 2. yarıda biraz hareketlendi, Emre Akbaba gibi dik koşuları yapınca skoru aldı. İlk yarı ve ikinci yarı, Galatasaray'ın bu sezonki oyun anlamında görüntüsünü bize net şekilde anlatmış oldu.
1
"GALATASARAY 2 SENEDİR KÖTÜ"
Galatasaray, Fenerbahçe'yi, Fenerbahçe Galatasaray'ı geçecek falan bunları bıraksınlar, hedefe baksınlar. Galatasaray ciddi bir maliyetle kuruldu, devre arasında 5 önemli transfer yaptılar. Ona rağmen oynanan bir oyun yok, ligin kalitesizliğinden dolayı Galatasaray yarışta, oyun kalitesinden değil. Ligimiz yaşlı bir lig, ağır ve temposuz bir lig. Galatasaray 2. sırada da bitirse, oyun olarak geçen sene ve bu sene çok kötü oynamıştır, oyun ve oyuncu gelişimi sağlamamıştır.