Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "G.Saray ilk 3'e giremezdi"
8
REHA KAPSAL YORUMLADI
Reha Kapsal, Galatasaray'ın BB Erzurumspor'u 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı A Spor ekranlarında yourmladı. İşte Kapsal'ın sözleri...
7
"4 POZİSYON VERİLMEZ"

2-0'dan sonra tempo düşer, dünyanın ei iyi takımı da düşürüyor ama 4 pozisyon vermez. Bu sadece Galatasaray'ın da problemi değil, bizdeki birçok takımın sorunu.

6
"İLK 30'DA POZİSYON YOKTU"
Pas temposu, ritmi iyi değildi, hareketli değildi, ilk 30 dakikada pozisyonu yoktu Galatasaray'ın. Erzurumspor'un teknik becerileri çok yüksek seviyede değil.
5
"ETEBO'NUN KALMASI GEREKİR"
Geçiş oyunlarında özellikle negatif ve pozitif geçişler vardır. Galatasaray'da Etebo gibi savaşçı, atletik bir 6 numara var, top döndüğünde ve alamadığında Etebo'nun kalması gerekir. Beşiktaş'ta bunu Josef yapıyor. Niye Beşiktaş o kadar pozisyon vermiyor, orta sahada sağlam bir 6 numara var. Fatih Terim'in de dediği bu. Hücum zenginliği iyi ama topu kaptırıp savunma olarak reaksiyon vermediğinde pozisyonu yiyor.
4
"DEVRE ARASININ ÖNEMİ"
Devre arası transferinin ne kadar önemli olduğunu Galatasaray gösterdi. Galatasaray, son haftalarda istenen oyun kalitesini sahaya geçiremiyor ama skoru ve sonucu alıyor.
3
"TRANSFERDEN 14 PUAN"
Mustafa Muhammed'ın gol modu yüksek, her maç gol üretiyor. Onyekuru 2 maçta 3 gol attı, 6 puan, Mustafa Muhammed Fenerbahçe, Kasımpaşa ve bugün 2 golle 6 puan. 6 daha 14. Transferlerden 14 puan.
2
"İLK 3'TE BİTİREMEZ DEMİŞTİM"
Sezon başında söylemiştim, çok konuşuldu. Erzurum ve Ankaragücü maçındaki oyun kalitesiyle oynarsa, ilk 3'te bitiremez dedim. Şu anda lider ama devre arasındaki transferler banko oynuyor. İlk yarıdaki kadroyla 2. yarıya girseydi, saha içinde ciddi sıkıntı yaşayacaktı.
1
"OYUNDAN DÜŞÜYORLAR"

Galatasaray'da konsantrasyon eksikliğine bağlamıyorum hataları. Her maç mı konsantrasyon eksikliği var. Oyunların özellikle 2. yarılarındaki dengesiz oyunun nedenleri oyundan düşmeleri.