Arama Logo

Patrick van Aanholt'un maliyeti ortaya çıktı
8
G.SARAY'DAN AANHOLT'A SERVET
Galatasaray’ın yaşı ve maliyeti nedeniyle Rachid Ghezzal’dan vazgeçmesine karşın iki yaş daha büyük olan Patrick van Aanholt’a servet ödeyeceği ortaya çıktı. İşte Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın "Ghezzal'a yok, Aanholt'a var" başlıklı haberinde yer alanlar...
7
HER SEZONA 2.6 MİLYON EURO
Sarı-kırmızılıların yeni sol beki kolay ulaşılabilecek bonuslarla beraber her sezon için 2.6 milyon euro alacak.
6
GHEZZAL'DAN VAZGEÇİLMİŞTİ
Başkan Burak Elmas, 29 yaşındaki Ghezzal’in son kontratı olacağını ve yıllık maliyetinin de 3.8 milyon euroyu bulacağı için vazgeçtiklerini açıklamıştı. Ancak Galatasaray van Aanholt için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı.
5
1.9 GARANTİ ÜCRET
Ghezzal’dan 2 yaş büyük olan 31 yaşındaki van Aanholt’a 1.9 milyon euro garanti ücret ödeneceği belirtildi.
4
35 MAÇA ÇIKARSA 400 BİN EURO + MAÇ BAŞI 10 BİN EURO
Lig, Avrupa ve kupa olmak üzere bütün kulvarlarda 35 maça çıkması durumunda tecrübeli futbolcu 400 bin euro daha alacak. Aanholt yine her galibiyet başı 10 bin euro cebine koyacak.
3
30 MAÇ KAZANILIRSA 300 BİN EURO DAHA
Bütün kulvarlarda toplamda 30 maçın kazanılması ekstradan 300 bin euro anlamına geliyor. Bu da ortalama bir performansla Aanholt’un 1 sezonda Galatasaray’dan 2.6 milyon euroyu cebine koyması anlamına geliyor.
2
8 MİLYON EURO MALİYET
Cim-Bom böylece yaklaşık 8 milyon euroyu bir oyuncuya bağlamış oldu. Üstelik 3 sene sonra 34 yaşına gelecek Aanholt’un satışı da pek mümkün görünmüyor.
1
ÖNEMLİ BİR MALİ YÜK

Her ne kadar yıldız futbolcu için bonservis ödenmese de Galatasaray mali yönden önemli bir yükün altına girdi.