Sporx Extra Arama Logo

Özdemir ve Güneş, Attila Gökçe'ye konuştu

Cenk Tosun'un Erzurum'da yaşadığı sakatlık sonrası TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten Milliyet gazetesi yazarı Attila Gökçe'ye açıklama geldi.
7
ÖZDEMİR VE GÜNEŞ, ATTİLA GÖKÇE'YE KONUŞTU

Cenk Tosun'un Erzurum'da yaşadığı sakatlık sonrası TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten Milliyet gazetesi yazarı Attila Gökçe'ye açıklama geldi.

6
"BEŞİKTAŞ'IN KİMYASINI BOZABİLİR"

Cenk Tosun ameliyat edildi ve sezonu kapattı. Bu kaza ve tedavi süreci, Beşiktaş takımının kimyasını bozabilir.. Son sekiz haftaya girilirken Beşiktaş belki de şampiyonluktan olacak.

5
"CENK TOSUN'U ÇOK ARAYACAĞIZ"

Dahası, Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avrupa Şampiyonası’na Cenk’siz bir ekiple çıkacak. Cenk’in Milli Takım için değerini yine Şenol Hoca’dan dinleyelim: “Cenk Tosun bizim için çok önemli bir karakterdi. İngiltere’deki uzun süren sakatlığına rağmen çok iyi çalışıp aramıza katıldı. Pandemide pozitif test talihsizliğiyle onu oynatamadık. Erzurum’da sezonu kapatmasına yol açan sakatlığı bizi çok üzdü. Milli Takım üzerinde de bunun etkileri olacaktır. Avrupa Şampiyonası’na katılma şansı yok. Çok büyük talihsizlik. Şu kadarını söyleyeyim: Cenk Tosun’u oynatabilseydik, biz Letonya’yı da yener üç maçı 9 puanla kapatabilirdik. Şimdi oyun sistemini değiştireceğiz. Burak’la birlikte Kenan Karaman ve Enes Ünal’ı daha etkin kullanmaya, daha farklı gol yolları bulmaya çalışacağız. Ümit takımından gelecek gençleri bekleyeceğiz. Şurası kesin ki Cenk’i çok arayacağız.”

4
"BU OYUNUN KURALLARI VAR"

TFF Başkanı Nihat Özdemir, açık konuşuyor: “Bana kalsa Erzurumspor’un hep Süper Lig’de kalmasını isterim. Erzurum Doğu Anadolu’nun simge şehri. Ama oyunun kuralları var. Elle olduğu iddia edilen Cenk’in pozisyonundan sonra top Erzurumspor’a geçmiş, sonra Beşiktaş yeniden topu kazanmış ve Ghezzal’a vermişler. Artık pozisyon geçmiş… Kural kitabı öyle yazıyor.”

3
"KESİN KARARLAR ALIYORUZ"

Sonra patlıyor Başkan: “Bana gelen bilgiyi söylüyorum… Beşiktaş’ın top tekniğini engellemek için sahayı sulamadıkları iddia ediliyor. Bu yıl bu olayları çok yaşadık. Artık kesin kararlar alıyoruz!”

2
KURALLAR DEĞİŞİYOR

Futbol Müsabaka Talimatı ile diğer yönetmeliklerde tüm kulüplere “profesyonel uzman saha bakım ekipleri” kurma zorunluluğu getiriliyor. Tıpkı kaleci antrenörlüğü gibi bu da mutlak kurulması gereken kadro olarak kabul edilecek.

1
"YETER ARTIK!"

TFF Başkanı, “Yeter artık. Türk futboluna yakışmayan statlarda, kötü zeminlerde maç oynatmayacağız. Stadın zemini kötüyse kulüplere orada maç oynama yasağı gelecek, maçları başka illere alınacak.”