Arama Logo

Osman Şenher: "Kerem ve Yunus rekabete girmeli"
7
OSMAN ŞENHER YAZDI

Milliyet yazarı Osman Şenher, Galatasaray'ın gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Şenher'in yazısının tamamını okumak için Millyiet gazetesini satın alabilirsiniz.

OSMAN ŞENHER YAZDI
6
"DEMEK Kİ GERİSİ GELECEK"

Galatasaray taraftarı hocasından, takımından memnun. Bu takım 16 maçtır yenilmeyen Antalyaspor’u deplasmanda yeniyorsa, ilk yarıda haksız şekilde 10 kişi kalmasına rağmen Gaziantep maçını kazanıyorsa, gol yemeyen ligin iyi takımlarından Konyaspor’u 2-1’lik skorla geçiyorsa demek ki bunun gerisi gelecek.

\
5
"OKAN BURUK BAY HAFTASINDA ÇÖZECEK"

Galatasaray son üç maçın ikisini geriye düşmesine rağmen kazandı. Hem de oyuncuların fiziksel performansları daha istenen seviyede değil. Tabii ki tribünlere gelen 50 bin taraftar daha gollü maçlar izlemek istiyor. Okan Buruk, takım içindeki sorunları, lige verilen milli ara ve Adana Demirspor maçından sonra ‘bay’ geçecekleri haftada eminim çözecek.

\
4
"VAN AANHOLT BUNU YAPMIYOR"

Bana göre üç büyük sorun var... Birincisi; sol bek Van Aanholt, Konya maçında on metre önünde rakip futbolcu bulunuyor. Takımı topu bu futbolcuya şişiriyor. Hollandalı bir adım öne gitmiyor, rakibi müdahale etmeden kendisi çıkıp topu alsa hücumu başlatacak. Van Aanholt bunu yapmıyor, ataklara nadir çıkıyor. Okan Buruk kulübede kendisini paralıyor ama o bildiğini okuyor. Son maçta da yerini son bölümlerde Dubois’e bıraktı, bu futbolcunun katkısıyla da Cim-Bom galibiyet golünü attı. Burada sorun var.

\
3
"KEREM VE YUNUS REKABETE GİRMELİ"

İkinci sorun; Kerem iyi bir oyuncu, boş alan bulduğunda etkili oluyor. Ama rakipler bu boş alanı nadir bırakıyor. Kerem de etkisizleşiyor. Takım oyuncusu olmaktan çıkıyor ve katkısı azalıyor. Belki de rekabet edeceği bir isim olmadığı için bunun rahatlığını yaşıyor. Yunus, Türkiye’nin en yetenekli futbolcularından biri ama oyun içinde devamlılığı yok. Yunus’un da baskısını ve presini artırması lazım. Rakip atağa çıktığında savunmaya gelerek daha çok yardım etmeli.

\
2
"SAĞDAN SOLDAN ORTA GELMESİ GEREKİR"

Icardi çok büyük bir isim. Arjantinli golcüye sağdan, soldan mutlaka ortalar gelmesi gerekir. Gelmediği müddetçe tam kapasitesine ulaşamaz gol yollarında. Yunus ve Kerem’den maalesef o ortalar gelmiyor. Gelse bile maçın tamamında ya bir kere ya iki kere... Bu da Galatasaray’ın gol yollarında daha etkili olmasını engelliyor.

\
1
"BERKAN VE KAZIMCAN'I DEVREYE SOKMALI"

Okan Buruk, Berkan ve Kazımcan’ı mutlaka devreye sokmalı. En başta Kerem’in ve Yunus’un rekabet edeceği futbolcuları sahneye çıkarmalı. Bu sorunlar önümüzdeki süreçte çözülürse, Mata’nın da katılımıyla Galatasaray’ın gol yollarındaki tüm sorunu biter, futbolu daha çok keyif verir.

\