Arama Logo

Osman Şenher: "Galatasaray'da paniğe gerek yok"
8
OSMAN ŞENHER YAZDI...
Spor yazarı Osman Şenher, Galatasaray'daki son durumu Milliyet Gazetesi'ndeki köşesinde değerlendirdi.
7
"TAKIMIN EKSİKLERİNİ GÖRDÜK"
Sezon başı takımlar oturuncaya kadar sıkıntılar yaşanıyor, bu kaçınılmaz. Galatasaray’ın şanssızlığı sezona PSV gibi çok iyi bir takımla maç oynayarak başlaması oldu. Bir yandan da belki de iyi oldu. Hepimiz, başta Fatih Terim olmak üzere takımın eksiklerini gördük.
6
"SUÇU DEFANSA ATIYORUZ AMA..."
Önce şunu söyleyeyim; yeni transferlerden takıma beş futbolcu girecek ama kesinlikle söylüyorum bu futbolcuların oynanan futbola katkısı yüzde 50 değil, yüzde 200 olacak. Sağ bek, sol bek, orta saha tamamen değişecek. Şu an yenilen gollerde bütün suçu defansa atıyoruz ama işin doğrusu o değil. Orta saha yetersiz olunca rakip ataklar ve takımın bütün yükü iki stoperin üzerine biniyor. İki bek de yetersiz olunca sorunlar ortaya çıkıyor.
5
"G.SARAY'A BÜYÜK KATKI YAPACAK"
Şu an takımda 6 numara futbolcu yok. Taylan gelecek, ondan da önemlisi Alanyaspor’dan transfer edilen Berkan hem defans hem hücumda Galatasaray’a çok büyük katkı yapacak. Rumen futbolcu Cicaldau, ilerdeki santrforla rakip savunmaya devamlı baskı yapabilecek ve kaleye şut çekecekler. Şu an bunu takım yapamıyor.
4
"DİĞER SORUN KEREM VE EMRE"
Takımdaki diğer bir sorun Kerem ve Emre Kılınç… Kerem’in en yararlı olduğu yer, sağ çizgide oynayıp kaleye dikine girmesi ve etkili şutlar çekmesi. Bu konuda Sekidika’nın üç basamak üstünde. Aynı şekilde Emre orta sahada böyle oynarsa Galatasaray’daki futbolculuk hayatı bana uzun sürmeyecek gibi geliyor. Sol çizgide çok çabuk hareket ederek, etkili şutlar atıp etkili paslar vererek takımına daha yararlı olacağını düşünüyorum.
3
"OYUN OLUMLU ANLAMDA DEĞİŞİR"
Santrfor mevkisinde Diagne mi, Mustafa mı, Falcao mu oynar, bunun en iyi kararını Fatih hoca verecek. Ama orta sahada Taylan, Bertan, Aytaç ve Cicaldau’nun takımın bütün oyununu olumlu anlamda değiştireceğini sanıyorum.
2
"DÜZELİR, PANİĞE GEREK YOK"
Muslera hatalar yapıyor diye hepimiz eleştiriyoruz. Bu çocuk Süper Lig’de maçlar bittikten sonra Copa America’ya gitti ve ordan döndükten sonra dinlenemeden burada maçlara çıktı. İşin doğrusu kendini dinlendirip, yenileyemedi. Çok değil, bir iki hafta sonra yine eski Muslera olur. Bunun için fazla panik yapmaya gerek yok.
1
"EN BÜYÜK İHTİYACI TARAFTAR DESTEĞİ"
Şu an Galatasaray’ın en çok ihtiyaç duyduğu şey taraftarın desteği. Çok değil üç hafta sonra bu yazdıklarımın ne kadar gerçekçi olduğunu göreceksiniz.