Arama Logo

Osman Şenher: "Bu 3'lü Beşiktaş maçında oynar"
7
ŞENHER: "BU 3'LÜ DERBİDE OYNAR"

Milliyet yazarı Osman Şenher, Galatasaray'ın Konyaspor'u 1-0 mağlup ettiği mücadeleyi yorumladı. İşte Şenher'in yorumları...

6
"SÖYLEYECEK LAF YOK"

Kendi sahanda veya deplasmanda kötü futbol da oynasan, üç puanı alıyorsan söyleyecek fazla laf yok. Sahaya neden çıkılıyor? Kazanmak için... Galatasaray da, bilhassa ikinci yarı çok kötü futbol oynamasına rağmen galip gelerek puanları cebine koydu.

5
"KEYİF ALMAK TARAFTARIN DA HAKKI"

Peki bu futbol yakışıyor mu? Veya şöyle diyelim, bu soğukta taraftar çoluğunu çocuğunu evinde bırakıp maça geliyor. Kayıtsız şartsız hepsinin armanın peşinde koştuğunu biliyorum ama güzel futbol seyretmek, maçtan biraz keyif almak onların da hakkı. İlk yarı Mustafa’nın sürati, takipçiliği golü de getirdi. Halil’in son vuruşa kadarki hamlelerine de sözüm yok. Ancak topu kalecinin kucağına vereceğine, Mustafa’ya pas olarak gönderip garantiye gidebilirdi.

4
"BU NASIL İŞ ANLAMADIM"

Halil genç bir futbolcu. Dilerim bu hatalarını bir an önce telafi eder. Kerem de kendisini bize sevdiren futbolunun çok gerisinde. İnşallah farkındadır. Benim anlayamadığım Galatasaray’ın iki tane beki Yedlin ve Van Aanholt bir kere doğru dürüst hücuma çıkmadılar. Bu nasıl iş anlayamadım. İkinci yarı Taylan’ın yerine giren Assunçao daha bebek, çok pişmesi gerekiyor. Bu seyrettiğimiz durumuyla Galatasaray’a hiçbir katkı sağlayamaz. Hatta daha ileri gideyim, Fatih Terim de bunu biliyordur ki; takımını bir kişi eksik oynatıyor.

3
"DÜZGÜN SANTRFORLARI OLSA..."

İkinci yarı Konyaspor tek kale oynadı. Çok net pozisyonlara girdi. Şayet Konya’nın doğru düzgün bir santrforu olmuş olsaydı, puan da alabilirlerdi.

2
"TAKIMIN EN İYİSİ ALPASLAN"

Şöyle diyeyim, Galatasaray’da takımın en iyisi Alpaslan’dı. Milli takımdan yorgun mu döndüler dersiniz, yoksa başka bir şey mi; artık siz ne derseniz deyin. Diğer üzüldüğüm bir konu... Tabii kararları hoca veriyor. Bizim onu etkileyecek durumumuz yok. Diagne’nin 88. dakikada oyuna girmesi ne kadar doğru, bilemiyorum. Demek ki doğru ki Terim 88 dakika bekledi.

1
"BU 3'LÜ DERBİDE OYNAR"

Yalnız şunu rahatlıkla söyleyebilirim; taraftar çok rahatsız. Çok çatlak sesler var. Bu kadar kaliteli transferlerden sonra daha iyi futbol bekliyorlar. Marcao’nun cezası bitti. Berkan’ın da cezası sona eriyor. Boey’in de sakatlığı geçti. Beşiktaş maçında bu üç isim de oynayacak. Mutlaka Galatasaray’a olumlu anlamda yansıyacaktır.