Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen'den Başakşehir - Galatasaray yorumları
14
ÖNDER ÖZEN YORUMLADI
Önder Özen, beIN Sports ekranlarında, 1-1 sona eren Başakşehir - Galatasaray maçını yorumladı. İşte Önder Özen'in sözleri...
13
"BAŞAKŞEHİR FALCAO İSTERDİ"
Son 15 yılda, forvetsiz oynama konusunda çalışma yapan ekipler var. Bir dönem Milik sakatlanınca Napoli 2 yıl santrforsuz oynadı. Drogba tipinde bir forvet varsa, onunla oynamak da zordur ama Başakşehir'in stoperlerine sorsanız, 'Falcao mu oynasın yoksa 11 tane yüzünü dönmüş Galatasaraylı mı gelsin?' diye; onlar, 'Falcao olsaydı da sırtını bize yaslayarak oynasaydı, kontrolü biraz daha kolay olurdu.' derler.
12
"KONTROLÜ ZOR OYUNCULAR"
Sırtı dönük oynayan bir forvet, kendi takım arkadaşlarıyla yüz yüze oynayacak, bir takıma avantaj. Duvar olma, topu tutarsa takımın orada daha uzun durma şansı var. 11 oyuncu ile yüzünüzü döndüğünüzde, 3 hafif, kıpır kıpır, kontrolü zor oyuncu. Stoperler bunu pek tercih etmezler. Başakşehir çok bocaladı.
11
"BÜYÜK TAKIMLAR GÖSTERİR"
Galatasaray maça ciddi enerji ve akıl koydu. Büyük takımlar bu davranışları gösterirler. Başakşehir, şampiyon olmuş rakiplere karşı topu vererek oynadı, bu bir tercih. Okan hoca, yıllarca büyük kulüplerde oynadı: Galatasaray, Inter, Beşiktaş. Dolayısıyla, hafta içinde Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş antrenmanlarında neler olacağını o atmosferi birçok defa solumuş bir eski futbolcu olarak gayet iyi biliyor.
10
"HESAPLAR TUTMUŞ"
Okan Buruk, kendi takımı adına şampiyonluğun, diğer maçlardan geçtiğini hesaplıyor olabilir. Ligin lideri Başakşehir ise aslında Okan hocanın hesapları tutmuş.
9
"NAPOLI BİLE..."
Fatih hocanın hakkını verelim, bu yoklukta olabilecek en doğru çözümü bulmuş. Galatasaray gitti, kaptırdı, belki atağı bitiremedi ki Başakşehir savunmadan hücüma geçişi hızlı yapan bir takım, buna müsaade etmedi, topu çok hızlı geri kazandı. 90 dakika olmaz bu. Napoli'nin uçtuğu dönemde bile her maç görkemli oyunu 70-75 dakikaydı. Galatasaray'ın bugünkü rakibi, ligin en değerli toplu rakibi, o kadar da olacak.
8
"LINNES YİNE PROFESYONELDİ"
Galatasaray'da Seri iyiydi, Linnes'i eklemek zorundayım. Bu kadar oynamayan bir oyuncu, sakatlanana kadar işi gördü. Topu götürme, taşıma anlamında Linnes'i beğendim, yine iyi bir profesyonellik örneği gösterdi.
7
"HER OYUNCU KİMLİK KOYDU"
Bugün Galatasaray formasıyla giren çıkan her oyuncu bir kimlik koydular ortaya. Teslim olmadı takım. Muslera bu takımın yarısı ve o yok.
6
"EN DEĞERLİ 4 OYUNCU YOK"
Galatasaray'ın en değerli 4 oyuncusu bugün sahaya çıkmadı ve büyük fark yaratan 4 oyuncu bunlar. Muslera yıllardır fark, Mariano geriden oyun kurma, atağı bitirme konusunda fark. Marcao yine geriden oyun kurmada fark. Falcao santrforunuz.
5
"TERCİHİM DONK OLUR"
Luyindama bana göre İngiltere'de oynar ama büyük takımda, söz konusu Galatasaray ise, Donk ile Luyindama arasında benim tercihim Donk olur.
4
"HESAPSIZ 3 TAKIM VAR"
Ligde şu anda hesap kitap yapmayan üç takım var, gerisi hesap yapıyor. Antalyaspor da hesap yapmayanlara katıldı, Gaziantep ve Göztepe de öyle.
3
"İPLER BAŞAKŞEHİR'İN ELİNDE"
İpler Başakşehir'in elinde. Belki de o maça çıkana kadar Kasımpaşa ligde kalmayı garantileyecek ama hangi koşullarda olursa olsun, Başakşehir maçlarını kazanırsa şampiyon oluyor, bu da ipler elinde demek. Trabzonspor'un bir bağımlılığı var.
2
"DAHA AĞIR FATURA OLABİLİRDİ"

Başakşehir, savunmadan hücuma en derli toplu ve etkili çıkan takımlardan biri, tamamlayabiliyor da. Galatasaray için en büyük tehlike buydu, daha ağır bir fatura çıkabilirdi Galatasaray'a.

1
"ÇABUK AMA HIZI YOK"

Seri çok çok iyiydi ama geri dönüşlerde eksik kaldı. Çabuk ama hızı yok. Geri dönüşte Ömer de yetişemedi, Seri de ciddi ciddi sıkıntılıydı.