Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Önder Özen: "Joachim Löw ihtimali güçlendi!"




8
ÖNDER ÖZEN: "LÖW İHTİMALİ GÜÇLENDİ"

Önder Özen, Fenerbahçe'nin İsmail Kartal ile sezon sonuna kadar anlaşmasını NTV canlı yayınında değerlendirdi. İşte Önder Özen'in yorumları...

7
"İSMAİL KARTAL DOĞRU HAMLE"

İsmail Kartal'ın doğru bir hamle olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sezon içerisinde lige dair bir hedef kalmadı. Puan olarak epeyce geride kaldı. Her geçen hafta maç adedi azalıyor. Her şey yolunda gitse bile yakalama şansı giderek azalıyor.

6
"YENİ HOCA İÇİN YIPRATICI OLABİLİRDİ"

Bu sezonu çok özel ve marka bir teknik adamla yola devam etmesi olasılıklardan bir tanesiydi. Şunu unutmayın, iyi gitmeyen bir sezon ve takım moral olarak çok geride. Son maçta psikolojik olarak kötü gördüm takımı. Bu takımı tekrar ayağa kaldırmak, yarışa sokmak, iyi futbol oynatabilmek, tribünle takım arasındaki mesafenin de giderek açıldığını düşünecek olursak yeni gelecek teknik adam için yıpratıcı bir dönem olabilirdi.

5
"HEMEN GELEBİLİRDİ İSMAİL HOCA"

Yeni gelecek teknik adamın sezonun kalan bölümünde alacağı puanla yargılanabilirdi. Kamuyoundaki güveni düşmüş olabilirdi. Böyle bir risk barındırıyordu. İsmail Kartal kararını gecikmiş ama doğru buldum. Fenerbahçe, Pereira gittikten sonra 4 tane maç oynadı. 3'ü lig, 1'i kupa. O dönemde İsmail Hoca boştaydı. Kulübün kaynağı olduğu da biliniyor. Kulüp, İsmail Hoca'nın boşta olduğunu ve bir el mesafesinde olduğunu da biliyor. O dönem gelebilirdi, hemen Pereira'nın arkasından.

4
"BAŞKA OLASILIKLARLA VAKİT KAYBETTİ"

Benim anladığım kadarıyla yönetim ve Sayın Başkan, başka olasılıklar üzerinde de vakit kaybetti. Araya pandemi ve başkanın rahatsızlığı girdi. Daha önce başlayabilirdi bence İsmail Kartal.

3
"LÖW VE BILIC KALMIŞTI"

Fenerbahçe için Löw olasılığının daha yüksek olduğunu zannediyorum. Kamuoyunda isimler yavaş yavaş elendi ve ikiye indi. Bunlardan biri Joachim Löw, diğeri Slaven Bilic. Bilic'in boşta olduğunu biliyoruz. Çin'deki kulübüyle kontratı sonlandırıldı. Demek ki o değil. Bilic'le projeye değil yarışmaya girersiniz.

2
"BU GERÇEKTEN HEYECAN VERİCİ"

Löw, özellikle eğer duyduklarımız doğruysa U11 takımından itibaren bütün eğitim ve yarışma gruplarının da içine alındığı bir proje, kendi scout ekibi, kendi analiz ekibi ve destek departmanlarıyla birlikte geleceği şeklinde kamuoyuna yansıyan haberler vardı. Ben bunun güçlendiğini sanıyorum. İsmail Hoca ile sezonu tamamlamak ve büyük projeye sezon başında başlamak. Bu gerçekten heyecan verici.

1
"LÖW AÇIKLANIRSA HAVA DEĞİŞİR"

Şu da var; yönetim kurulu ve Sayın Başkan, bu konuda belirli adımlar atılmışsa ve aşamaya gelinmişse, imza atılıp mürekkebi kurumadan atıldı demek doğru olmaz ama yakın zamanda Löw ile anlaşma olur açıklanırsa, Fenerbahçe'deki hava pozitife döner. Benim de tahminim İsmail Hoca'nın göreve başlaması, sezonun kalan bölümünü tamamlaması ve yeni sezonda Joachim Löw'ün gelmesi ihtimali benim zihnimde canlandı.