Arama Logo

Önder Özen: "Galatasaray, Avrupa yorgunu!"
13
ÖNDER ÖZEN YORUMLADI
Spor yorumcusu Önder Özen, Galatasaray'ın 0-0 berabere kaldığı Yeni Malatyaspor maçını NTV'de değerlendirdi.
12
"MARSİLYA'YA KUSURSUZDU"

Galatasaray için son derece zorlu bir haftaydı. Son derece yorucu bir oyunla Marsilya'yı perişan ederek gelmişti. Hiç durmayan bir maçtı. Neredeyse kusursuza yakın bir Galatasaray gördük.

11
"LİGDE BAMBAŞKA OYUNLAR"
Galatasaray'ın iki farklı oyunundan bahsediyoruz. Avrupa ve Türkiye oyunu. Ligimizde bambaşka anlayışla Galatasaray'ı karşılıyor rakipler. Oynayan ekiplere karşı Galatasaray her birine üstünlük sağladı.
10
"ÇAKILI, HİÇ ÇIKMADILAR"
5'li bir Malatya savunması, önlerinde 4'lü bir orta saha ve çakılı. Hiç çıkmadılar. Nasıl açılacaktı bu savunma?
9
"HAMSIK'LE BERABER EN VERİMLİSİ"
Cicaldau, sanırım bu sezon ligimizde Hamsik'le beraber en verimli orta sahalardan biri olarak gösterebiliriz. Orta sahada Galatasaray yerleşmek üzereyken 6-8 gibi, kale önündeyken 10 numara gibi oynuyor.
8
"ÇABUKLUK VE YARATICILIK"

"Cicaldau gol nasıl gelir?" sorusunun cevaplarını verdi. Dar alanda beceri gerekiyordu. İlk devre bu yoktu. Kerem'in çabukluğu ve Feghouli'nin göstermediği yaratıcılık gerekiyordu. Son dakika hariç Feghouli o yaratıcı işlerin içinde olmadı.

7
"7 KORNER HEP ORTA YAPILDI"
7 korner attı bugün Galatasaray. Hep orta yaptılar. Marsilya maçında pasla kullandı ve pozisyona girdi Galatasaray. Muhtemelen Florya'da çalışılmış bir organizasyonu gördük. Bugün eksik olanlardan biri oydu.
6
"BİR ŞEY ÇIKMALIYDI"
Bugün 13 tane duran top olmuş kenarlardan. Bu kadar vuruştan bir şey çıkarabilmeliydi Galatasaray.
5
"1 PUANDAN FAZLASI OLMALIYDI"
Malatya takımı, özellikle Sumudica ile bunu diğer takımlara da yapacak. 1 puan için ben kötü demem normal şartlarda. Ancak bugün fazlasına ihtiyaç vardı, olmadı. Rotasyon tartışılır.
4
"AVRUPA YORGUNLUĞU"
Fenerbahçe dönüyor Avrupa'dan olmuyor, Beşiktaş ne içeride ne dışarıda olmuyor, Galatasaray sapasağlam yürüyüşüne devam ediyor. Bu maç, yorgunluğun etkileriyle anlatılmaya muhtaç gibi.
3
"MALATYA, 0-0'A ÇIKTI"
Geçen sezon Rangers'a karşı oynarken, Rangers yerleşti ve çıkmadı. Türkiye'de Galatasaray ile oynayan takım kapanır. 0-0'a uzarsa Malatya'nın oyun disiplininin güçleneceğini biliyorduk. Buna çıktı zaten Malatya.
2
"G.SARAY BUNU HEP YAŞAYACAK"
Bazı oyuncular Türkiye'de ilk defa futbol oynuyor Galatasaray'da. Malatyaspor'un oynadığı tipte 8-9 kulübümüz var. Galatasaray sürekli 9 kişiyi açmak zorunda kalacak.
1
"AVRUPA'YA ÇÖZÜM BULDU"
Galatasaray, Avrupa'ya çözüm buldu. Çok etkili. Marsilya'ya karşı 10 tane falan pozisyon var.