Arama Logo

Ömer Üründül: "Josef neden sakatlanmıyor"
8
ÖMER ÜRÜNDÜL YAZDI
Spor yazarı Ömer Üründül, Altay - Beşiktaş karşılaşmasını Sabah Gazetesi'ndeki köşesinde değerlendirdi.
7
"SAVUNMA AĞIRLIKLI BİR PLAN"
10 sakat 1 cezalı! Beşiktaş'ın dün geceki takım tertibinin, oyunu domine etmesi ve akıcı bir ofansif oyun sergilemesi mümkün değildi. Yapılacak tek şey vardı, kontratağa dayalı savunma ağırlıklı bir oyun planı.
6
"MORAL AVANTAJINI ALMIŞTI"
Sergen Yalçın da bunu takımına uygulattı. İlk devrenin tamamına baktığımda Altay'ın sadece yarım pozisyonu var. Buna karşılık ani çıkışlardan Beşiktaş'ın daha tehlikeli atakları mevcut. İkinci yarı da benzer tablodaydı ve Beşiktaş kritik anda skor avantajını yakaladı. Bu büyük bir moral avantajıydı.
5
"ÇOK ÖNEMLİ BİR 3 PUANI KAYBETTİ"
Ama N'Sakala rakip oyuncunun yaptığı hataya benzer hata yapınca skora denge geldi. Sonrasında ise bana göre gole yakın taraf Beşiktaş'tı. Çünkü Altay kapalı savunmaya karşı hem üretkenlik sağlayamıyor hem de risk aldığında geride çok açık veriyordu. Ama Beşiktaş bu ortamı değerlendiremeyince bir de sürpriz bir golle çok önemli 3 puanı kaybetti.
4
"TAKTİĞİ DOĞRUYDU AMA..."
Sergen Yalçın'ın taktiği doğruydu ama en önemli hatası futbolun kendisini terk etmiş Gökhan Töre'yi bu kadar süre sahada tutmasıydı. Umut Meraş girip Rıdvan sol öne geçtikten sonra Beşiktaş maçtaki en tehlikeli ataklarını gerçekleştirdi.
3
"YÜZDE 80'İ KENDİNE BAKMIYOR"
Beşiktaş'ta Pjanic'i de eklersek artık sakatlıklar sezon başı için dünya rekorunu kırdı. Diğer takımlar da buna benzer sorunlarla mücadele ediyorlar. Ama dikkat ediyorum medyada ve kamuoyunda idman yanlışlıkları eleştiriliyor. Hala esas gerçeği anlamak istemiyorlar. Futbolcuların yüzde 80'i kendine bakmıyor.
2
"JOSEF NEDEN SAKATLANMIYOR?"
Tekrar bir fikir jimnastiği yapılması için ikinci kere soruyorum: "Niye her maç 90 dakika oynayıp en çok koşan Josef de Souza sakatlanmıyor!"
1
"MUSTAFA DENİZLİ'Yİ KUTLARIM"
Mustafa Denizli hocayı canıyürekten kutluyorum. Yeni oluşan, az maliyetli bir kadro ve 7 maçta 5 galibiyet dile kolay. Ama Altay dün hiç iyi futbol oynamadı. Bu gerçeğin de altını çizelim. Kapalı savunmaya karşı ciddi pozisyon sıkıntısı çektikleri gibi top kayıplarıyla da kontrataklar yediler.