Sporx Extra Arama Logo

Ömer Erdoğan: "Klopp ve Tuchel'den öğrendim"
10
ÖMER ERDOĞAN'IN SÖZLERİ
Bu sezon ligin en büyük sürprizlerinden birine imza atan ve oynadığı oyunla taraflı tarafsız herkesin alkışını alan Hatayspor'un başarısının mimarı Ömer Erdoğan, Alman basınına konuştu ve hedeflerini anlatırken, bu noktaya nasıl geldiklerini söyledi. İşte Ömer Erdoğan'ın sözleri...
9
"KARİYERİM İÇİN TÜRKİYE'YE GEÇTİM"

Türk olsam bile teknik direktörlüğe geçişim benim için kolay olmadı. Almanya'da okula gittim ve kariyerim için sonra Türkiye'ye geçtim. Şimdi Türkiye'de rahat durumdayım. Tüm ailem yanımda ve antrenör olamktan gerçekten mutluyum.

8
"ALTYAPI GERÇEKTEN ÜST DÜZEY"
Almanya'daki şartlar, Türkiye'ye göre çok daha iyi. Altyapı Almanya'da gerçekten çok üst düzey seviyede. Türk kulüpleri hala bir şeyleri oturtmaya çalışıyor. Burada da şartlar iyileşiyor. Artık Avrupa'da büyük kulüplerde Türk yetenekleri görüyoruz.
7
"MESUT ÖZİL'İN GELMESİ İYİ"
Mesut Özil bir süperstar ve kalitesiyle lige de katkısı olacak. Büyük bir fan kitlesi var ve lige olan bakışı da değiştirecek. Hem ligimiz için, hem de ülkemiz için böylesine bir oyuncunun gelmesi güzel.
6
"KLOPP VE TUCHEL'DEN ÖĞRENDİM"
Dortmund'da görev aldıkları dönemde Klopp ve Tuchel'i ziyaret ettim. Onlar Avrupa'nın en iyi 5 futbol öğretmeninden ikisi. Onlardan çok şey öğrenmeyi başardım, özellikle idmanlarda oyuncular ile olan iletişimleri konusunda.
5
"KLOPP BENİM ROL MODELİM"
Klopp'un iletişimi gerçekten inanılmazdı ve benim rol modelim oldu. Tuchel ise daha farklı, mükemmeliyetçi ve taktiksel olarak çok iyi.
4
"SCHMIDT DESTEK OLDU"
Roger Schmidt de harika bir insan, Leverkusen'de staj yaptığım dönemde beni çok iyi karşıladı. Bana zaman ayırdı. Onun da sıradışı fikirleri var ve takımlarının da oyun hakkında çok net bir duruşu oluyor.
3
"BUNDESLIGA'YI İSTERİM"
Almanya'ya geri dönmek benim hedeflerimden biri çünkü Bundesliga, Avrupa'daki en iyi 3 ligden biri. Benim için gerçekten cezbedici olur. Kulübe ve iyi bir projeye gitmek isterim.
2
GLADBACH'A GİDER Mİ?
Mönchengladbach büyük bir kulüp, harika antrenman tesisleri var. Taraftarlarının yarattığı atmosferi de canlı olarak yaşadım, çok özel. Sportif direktörlük yapısı iyi işliyor, genç oyuncular yetişiyor. Küçük krizlere rağmen, çok doğru yoldalar.
1
"TÜRK TUTKUSU, ALMAN DİSİPLİNİ"

Almanya'da büyümek bana çok yardım etti çünkü Almanya'daki tecrübelerimi bir antrenör olarak değerlendirdim. Bir Türk'ün tutkusu ve bir Alman'ın disiplinini birleştirince heyecan uyandırdı.