Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

"Okan Buruk'un işi çok zor"
7
OKAN BURUK İÇİN DEĞERLENDİRME

Sabah Spor yazarları Gürcan Bilgiç, Levent Tüzemen, Ömer Üründül ve Ali Gültiken, Okan Buruk konusunda çarpıcı sözler kaleme aldı. İşte yazarların sözleri...

6
"180 DAKİKADA NİYE 1 GOL ATTIK!"

SORU: Galatasaray büyük yıldızlar aldı. Giresun mağlubiyeti çok eleştirildi. Okan Buruk'a başkan Dursun Özbek destek verdi. Hoca bundan sonra her maça bıçak sırtında mı çıkacak?

LEVENT TÜZEMEN: Giresun yenilgisine Başkan Dursun Özbek çok üzüldü. Okan Buruk'la yapılan zirvede yenilginin nedenleri masaya yatırılırken, 180 dakikada atılan tek gol, toplantının ana maddesiydi. Okan hoca sorunun savunma değil hücumda olduğunu vurgulayıp transferler istedi.

5
"YERLİLERE ALTERNATİF ÜRETMELİ"

"Galatasaray; Abdülkerim, Yunus ve Kerem'e alternatif üretmeli. Rafa kaldırılan Kaan Ayhan, Mert Müldür transferleri sıcak gündem oluşturmalı ve kanada Rodrigues, Onyekuru tipi bir oyuncu alınmalı. Bu tip oyuncu bulamıyorlarsa ve Galatasaray'ın sadece ligde oynayacağını düşünürsek bir yıl için Nwakaeme doğru isim olur. Çünkü önde top tutabilen, rakibin içinden geçen çalımlar atabilen bir oyuncu ve ortalarıyla da Seferovic'i pozisyona sokar, gerektiğinde kendi de gol atar."

4
"ÇİFT SANTRFORLU KURGU BU TAKIMA UYMAZ"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Büyük takımlarda teknik direktörlük yapmak kolay değil. Okan Buruk faal futbolculuk döneminde mükemmel bir orta saha oyuncusuydu. Teknik direktörlük döneminde de önemli başarılara imza attı. Arkasında durmak şart.

3
"ZAMANA İHTİYAÇ VAR"

Galatasaray yeni bir takım oluşturdu, biraz zamana ihtiyaç var. Ben iki şey üzerinde duruyorum; bu kadronun sürekli hücum presle oynaması fayda getirmez, bir de çift santrforlu kurgu bu takıma uymaz.

2
"OKAN BURUK'UN İŞİ ZOR"

GÜRCAN BİLGİÇ: İlk haftalar iyi sonuçlardan öte oyunun- sistemin öne çıktığı maçlardır. Galatasaray Antalya'da kazanırken çok iyi mi oynadı ki, Giresun maçını kaybettiğinde problem olsun. Geçen sezona göre kaliteli oyuncu sayısı arttı. Beklenti, sorunların kolay çözülmesi ve daha etkili hücum edilmesiydi. Ama yeniler oyunun değil, kendi ispatlarının peşine düştüler. Buruk'un işi çok zor…

1
"G.SARAY BURALARI AŞABİLİR"

ALİ GÜLTİKEN: Bu tartışmanın yersiz olduğunu düşünüyorum. Daha sezon başı ve doğal olarak bir inşa süreci olacak. Bu kadar yeni oyuncu ile bir oyun felsefesi mutlaka ortaya çıkacaktır. Mağlubiyetlerin de bazen takım ve oyuncular üzerinde pozitif yansımaları olur. Önemli olan kadro derinliğinin ve kalitenin olması. Galatasaray bu kadro ile şu anda buna sahip. Burayı aşabilirler.