Arama Logo

Nihat Kahveci: "Sergen hoca doğru karar verdi"
14
NİHAT KAHVECİ'DEN SERGEN YALÇIN YORUMU

Spor yorumcusu Nihat Kahveci, Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'ın istifasının ardından TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. İşte o sözler...

13
HERKESİN NEGATİF ANLAMDA KATKISI OLDU

Geçen sene Beşiktaş'ın almış olduğu, bence tarihinin en önemli, en anlamlı şampiyonluğunda başkanından yönetimine, teknik direktör Sergen Yalçın'dan tüm futbolculara, malzemecisine kadar herkesi övdük. O zaman nasıl övdüysek bu sezon da herkesin negatif anlamda katkısı olduğunu düşünüyorum.

12
BELKİ 3 KUPALI BİR SEZON KAPATACAKTI

Sergen hocaya gelince, 25-30 bin taraftarı önünde büyük bir özgüvenle imzayı attı, çok büyük bir sorumluluğun altına girdi ve bu sorumluluğun karşılığını iki kupayla verdi. Süper Kupa maçını da oynasaydı belki 3 kupalı bir sezon kapatacaktı Sergen hoca.

11
SORUNLAR OLDUĞU NET BELLİYDİ

Muhteşem bir sezon bitirişi oldu ama kupalar alındıktan sonra yaz döneminde, özellikle Sergen hocanın sözlşmesini uzatma döneminde ufak tefek sorunlar olduğu net belliydi. Hatta Sergen hocanın bırakacağı konuşulmuştu. Sonucunda taraflar anlaştı ve Sergen hoca yeni sezona başladı.

10
SONRASI SERGEN HOCANIN ELİNDEYDİ

Yeni sezona başlayan Sergen hocaya Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetim, belki istediği tüm futbolcuları aldı. Sonrası artık Sergen hocanın elindeydi. Gelen futbolcuların performanslarını artırmak, geçen seneden de takımda kalan ki geçen sene şampiyon olmuş kadronun neredeyse tamamının korunduğu bir Beşiktaş'tan bahsediyoruz.

9
1 PUAN BİLE ALAMAYAN BEŞİKTAŞ'A DÖNÜŞTÜ

Her şey yolunda gözüküyordu ama bugün itibariyle bir tane Beşiktaş taraftarının tahammül edemeyeceği, ligde 15 maç sonucunda 18 puan liderin gerisinde kalan bir Beşiktaş ve Şampiyonlar Ligi'nde bundan 4-5 sene önce yenilgisiz gruptan çıkan Beşiktaş'tan, 1 puan bile alamayan -16 averajla grubu tamamlayan bir Beşiktaş'a dönüştü.

8
BUNUN BİR BEDELİ OLUR

Bunun bir bedeli olur. Bedeli de genelde böyle 5-10 tane topçu yollayarak olmaz ki imkansızdır. Dünyanın hiçbir kulübünde bu yoktur. Normal olarak baş sorumlu teknik direktöre faturalar kesilir.

7
BİR "AMA" VARDI BEYNİNDE

Sergen hoca, bence Kasımpaşa maçından önceki toplantıda da istifa etmeyi istiyordu. Bir "ama" vardı beyninde. O da ne? Taraftar Sergen hocanın bırakmasını istemiyordu. O yüzden de "yola devam" kararı verildi. Fakat ondan sonraki süreçte oynanan futbol, alınan skorlar, Sergen hocanın geleceği adına önemli olacaktı.

6
"ARTIK DİKİŞ TUTMAZ" DEMİŞTİM

Kasımpaşa karşısında kaybedilen puanlar, sonra Dortmund deplasmanındaki kadro seçimi, oyuncuların gösterdiği performanslar... Sergen hocanın da açıklamaları eklenince doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum. Ben hatta dün yapmış olduğum yayında "artık bu dikiş tutmaz" demiştim. Bugün de onun sonucunu görüyoruz.

5
SERGEN HOCAYI İYİ HATIRLAYACAKLAR

İki taraf için de hayırlı uğurlu olsun. Bence Sergen hocayı Beşiktaşlı taraftarlar, camia, iyi bir şekilde hatırlayacak ama Sergen hoca bu sene, hafif tükenmişlik, mental olarak yorgunluk, isteksizlik, arzusuzluk görüntüsü veriyordu. Maç sonundaki açıklamalarından da artık takım içindeki birlik beraberliğin olmadığı da gözüküyordu.

4
İSİMLER GELİR, GEÇER

Hayırlı olsun. Burası Beşiktaş, ne şampiyon teknik direktörler geldi, geçti. Görevlerini yaptı, kötü olduklarında gitti. Sergen hoca da böyle bir süreç yaşadı. İsimler her zaman gelir, geçer. Kalıcı olan büyük kulüplerdir, camialardır.

3
TARAFTAR SERGEN HOCAYI SEVİYOR AMA...

Taraftar Sergen hocayı çok seviyor ama bu duruma da Sergen hoca adına üzlüyorlardı. Çok ortada taraftar görüyordum. Özellikle etrafımdaki Beşiktaşlılardan "Biz Sergen hocayı seviyoruz, devam etsin ama o eski motivasyonu yok, açıklamaları enteresan" gibi laflar duyuyordum.

2
BOŞU BOŞUNA İSTİFA KARARI VERMEZ

Taraftar üzülmüştür ama Sergen Yalçın da boşu boşuna istifa kararı vermez. Çok akıllı, çok zeki bir teknik direktördür. Doğru olanın bu olduğunu düşünmüş, ben de doğru bir karar verdiğini düşünüyorum. Bundan sonra artık dikiş tutmazdı, iki tarafın hayrına olduğunu düşünüyorum.

1
KİM GELİRSE GELSİN...

Zaten Beşiktaş da ligde bundan daha kötü sonuç alamaz. Kim gelirse gelsin, Beşiktaş yukarıya doğru bir ivme kazanacaktır.