Sporx Extra Arama Logo

Nihat Kahveci: "Futbolcular robot değil"
7
NİHAT KAHVECİ'DEN YORUMLAR
Spor yorumcusu Nihat Kahveci, Finlandiya maçında fenalaşan ve yerde kalan Christian Eriksen ile ilgili yorumlarda bulundu.
6
"OYUNCULARI TEBRİK ETMEK LAZIM"
Danimarkalı oyuncuların tavrı 10 üzerinden 10'luktu. Hemen etrafını sarmaları, görüntü vermemeleri. Profesyonel durdular, tebrik etmek lazım."
5
"İNCECİK BİR ÇİZGİ..."
Hava şartları da oyuncunun etkilenmesine sebep olabiliyor. Sahada uçan bir Eriksen, fizik olarak çok iyi, topu vurduğunda kıran bir Eriksen'i bu halde görmek insanı şok ediyor. İncecik bir çizgide hayata devam ediyoruz.
4
"SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇOK ÖNEMLİ"
Çaresizlik durumunda direkt sağlık çalışanlarına bakıyor gözler, o kadar önemliler.
3
"HAFTADA 3 MAÇ KOLAY DEĞİL"
Haftada 3 maç oynanıyor. Burası artık ekonomik şartların düşünüldüğü, sponsorların olduğu bir ekonomi. Bu ekonomi için bu maçların oynanması gerekiyor. Futbolcular da haftada 1 maç yerine 3 maç oynamayı ister ama bu kolay değildir.
2
"FUTBOLCULAR ROBOT DEĞİL"
Futbolcunun toparlanması için minimum 72 saat gerekir. Maçı oynarsın ertesi gün idmanda yorgun olmazsın, ikinci gün yürüyemezsin, üçüncü gün toparlanırsın. Fiziksel yorgunluğun dışında seyahat var, psikolojik baskı var, aileyi görememek var. Maddi karşılığı diğer mesleklere göre çok büyük ama futbolcular da robot değil.
1
"HERKES ZORLANIYOR"
Her türlü zorluğa adapte olabilen bir canlı grubuyuz, özeliz, burada adapte olma yolunda iyi ilerliyoruz ama hepimiz zorlanıyoruz. Basın sektörü de, her kesim de zorlanıyor ama adapte oluyoruz bir şekilde. Yoğun maç trafiği, yaz dönemindeki maçlar, nemli hava, sıkışık fikstür konuşulabilir ama bu dönem herkes için de bunu gerektiriyor.