Sporx Extra Arama Logo

Nihat Kahveci: "Bu takıma 1 ayda ne oldu!"

Nihat Kahveci, Milli Takımımızın EURO 2020'ye puan alamadan veda etmesi sonrası TRT Spor'da yorumlarda bulundu. İşte Nihat Kahveci'nin sözleri...
10
NİHAT KAHVECİ: "BU TAKIMA NE OLDU!"

Nihat Kahveci, Milli Takımımızın EURO 2020'ye puan alamadan veda etmesi sonrası TRT Spor'da yorumlarda bulundu. İşte Nihat Kahveci'nin sözleri...

9
"BİZ EZİLEREK YENİLDİK"

Yenilebilirsin ama ezilmemek lazım. Biz biraz ezilerek yenildik. Sadece futbol anlamında değil her anlamda. Sahadaki istek, arzu, teknik, taktik, oyun anlayışı, rakibe karşı önlem alma... Her anlamda ezildik. Sınıfta kaldık.

8
"DERSLERDEN ANSİKLOPEDİ OLUR"

Hep 'Dersler alınması gerekiyor' diye bir laf vardır. Bu turnuvalardan alınacak derslerle ansiklopedi yazılır. Kaç cilt olacağını ben bilmiyorum. Epeyi uzun olur, 10-12-14....

7
"BU ÜZÜNTÜ NE ZAMAN GEÇER"

Hep deriz ki kötü bir şey yaşayınca 'Biraz zamana ihtiyaç var deriz'... Çok üzülünce 'Zamanla geçer' deriz. Bu üzüntünün geçeceği zamanı şu an bilemiyorum. Bayağı uzun sürecek gibime geliyor. Basın toplantılarında, maç sonu açıklamalarda, sahanın içinde turnuvanın en kötüsüydük. Şüphesiz benim için...

6
"KİMSE 'TECRÜBESİZ' DEMESİN"

Maçtan sonra dikkat ettim, Şenol Hoca ve oyuncular tecrübeden bahsettiler. Bana kimse 'Tecrübesiz' demesin. Biz tecrübeliyiz.

5
"BU TAKIM TECRÜBELİ!"

Merih, Cristiano Ronaldo ve Dybala ile idman yapıyor. Kimlere karşı oynuyor. Çağlar, Vardy ile idman yapıyor, İngiltere'de kimlere karşı oynuyor. Ozan Kabak Liverpool'da kaç maç görev aldı. Orada oynamayan Shaqiri'yi maçın en iyisi yaptık. Hakan Çalhanoğlu, Ibrahimovic ile idman yapıyor, Milan gibi takımın 10 numarası. Tecrübeli mi tecrübeli. Burak Yılmaz en baba tecrübeleri yaşadı. Muhteşem bir sezon geçirmiş. Zeki, Yusuf, Burak Fransa'dan geliyor. Mbappe ve Neymarlı kadronun elinden şampiyonluk aldılar. Bana kimse 'Tecrübesiziz' demesin.

4
"FRANSA'YI YENERKEN TECRÜBESİZ MİYDİK"

Gömleği yanlış ilikleriz, yanlış yerden eleştirmeye başlarız, o zaman hiçbir ders alamayız. Bu takım genç evet, çok genç. Tecrübeli, net! 'Tecrübesiziz, ilk defa turnuva oynadık ve o yüzden bu skorları aldık' dersek bu gömleğe yanlış iliklemeyle başlarız, sonrasını düzeltemeyiz. Fransa'yı yenerken tecrübesiz miydik?

3
"3 MAÇTA 8 GOL YEDİK!"

Ben şahsen üzülüyorum. 3 maçta 150 tane şut yedik, 70 tane Uğurcan Çakır çıkardı, 8 gol yedik, 1 gol attık. Biraz ironi yapıyorum tabii. Türk futbol tarihinde yoktur bu 3 maçta kalene 62 şut gelecek, 8 tane gol yiyeceksin. Uğurcan, 8 tane gol yedi. Evet, baktığında çok. Kaç tane çıkardı ya? 16 tane kesin top çıkardı 3 maçta. Bugün ilk golde Uğurcan kalitesinde bir kalecinin çıkarmasını beklerim. Shaqiri'nin gollerinde de hiçbir şey yapamaz.

2
"BİR OYUNCU REAKSİYON GÖSTERİR!"

İlk yarı 2-0. İkinci yarı bir oyuncu reaksiyon gösterir. 15 dakikada 6 tane pozisyona girdi İsviçre. İrfan'ın o muhteşem golüne sevindik. Haydi dedik. Sonra hemen arkasından gol yedik. İsviçre maçı 2-0'da rölantiye aldı rölantiye! Gol ihtiyacı olduğunda her an atar diyoruz. 2-1 oldu, hemen 3'ü buldu.

1
"SON 1 AYDA NE OLDU!"

Ben anlamıyorum. Bu son 1 ayda ne oldu!