Arama Logo

NBA'de 2023 itibariyle en iyi 20 oyuncu
21
NBA'DE 2023 İTİBARİYLE EN İYİ 20 OYUNCU
NBA'de, 2023 itibariyle en iyi 20 oyuncuyu sizler için şekilde sizler için derledik. İşte o 20 yıldız oyuncu...
NBA'DE 2023 İTİBARİYLE EN İYİ 20 OYUNCU
20
TYRESE HALIBURTON
Indiana Pacers'da her geçen gün gelişmeye devam eden ve bu sezon takımın Play-off potasına yakın olmasının yegane nedenlerinden olan Tyrese Haliburton listeye son sıradan giriş yaptı.
TYRESE HALIBURTON
19
JA MORANT
NBA'in disipilinsiz oyuncularının başını çeken ve hatta ligden uzaklaştırılma cezası bile alan Ja Morant yine de bu listede yer alıyor.
JA MORANT
18
DONOVAN MITCHELL
Utah Jazz'deyken gösterdiği performansla ligin en iyileri arasında gösterilen ve sonrasında Cleveland'a takaslanmasıyla birlikte takımın süperstarı haline gelen Donovan Mitchell'da listede yer aldı.
DONOVAN MITCHELL
17
JIMMY BUTLER
Miami Heat'e takaslandığından beri takımın en iyi oyuncusu olan Jimmy Butler'da listede yer aldı.
JIMMY BUTLER
16
ALPEREN ŞENGÜN
Ligin 'Underdog' takımlarından biri olan Houston Rockets'de gösterdiği performansla her geçen gün izleyenleri büyülemeye devam eden Milli oyuncumuz Alperen Şengün listeye 16. sıradan girdi.
ALPEREN ŞENGÜN
15
ANTHONY EDWARDS
Minnesota Timberwolves'ın geçtiğimiz sezon Play-In'de yer almasında en büyük pay sahiplerinden olan ve her geçen gün gelişen Anthony Edwards'da listede yer aldı.
ANTHONY EDWARDS
14
DAMIAN LILLARD
Geçtiğimiz sezonun çoğunu sakat geçiren ancak Milwaukee Bucks'a takaslandığından itibaren süperstar performansı veren Damian Lillard'da listede kendisine yer buldu.
DAMIAN LILLARD
13
SHAI GILGEIUS-ALEXANDER
Los Angeles Clippers'tan, Oklahoma City Thunder'a takaslandığından beri her sezon üstüne koyarak ilerleyen Shai Gilgeius-Alexander'da bu listede yer aldı.
SHAI GILGEIUS-ALEXANDER
12
ANTHONY DAVIS
Yine sakatlık sorunlarından muzdarip olan ancak oynadığı zamanlarda bir takımı tek başına Play-off'a sokabilecek potansiyele sahip olan Anthony Davis'de listemizde kendisine yer buldu.
ANTHONY DAVIS
11
KAWHI LEONARD
Sakatlıklardan başı bir türlü kurtulmayan ancak oynadığı zaman gösterdiği performansla taraftarların sevgilisi olan Kawhi Leonard'da listede yer aldı.
KAWHI LEONARD
10
STEPHEN CURRY
Özellikle bu sezon gösterdiği performansla takımını Play-off potasında tutan Stephen Curry gösterdiği performansla listede 10. sırada yer aldı.
STEPHEN CURRY
9
KEVIN DURANT
Brooklyn Nets macerası istediği gibi gitmeyen ve Phoenix Suns'a takaslanan Kevin Durant'de listede kendisine yer buldu.
KEVIN DURANT
8
LEBRON JAMES
NBA'de 21. yılına girecek olan ve hala oynadığı basketbolla göz kamaştıran LeBron James'de listede kendisine yer buldu.
LEBRON JAMES
7
DEVIN BOOKER
Phoenix Suns'ta işleyen sistemin en önemli oyuncusu olan ve kritik maçlarda alınan galibiyetlerde en ön planda olan Devin Booker listenin 7. sırasında yer aldı.
DEVIN BOOKER
6
JAMAL MURRAY
Denver Nuggets'ın geçen sezon kazandığı şampiyonlukta önemli pay sahiplerinden olan Jamal Murray listede kendisine yer buldu.
JAMAL MURRAY
5
JAYSON TATUM
Boston Celtics'de takımın bir numaralı ismi olan Jayson Tatum'da 2023 itibariyle en iyi 20 oyuncu arasıdna yer alıyor.
JAYSON TATUM
4
JOEL EMBIID
Geçtiğimiz yıl NBA'de normal sezonun MVP'si ödülünü kazanan ve Philadelphia 76ers'ın yıldızı olan Joel Embiid ligin en iyi oyuncularından birisi.
JOEL EMBIID