Sporx Extra Arama Logo

Mustafa Cengiz ile Abdurrahim Albayrak: THE END!
14
GALATASARAY'DA HAREKETLİ SAATLER

Olağanüstü günlerden geçen ve seçime hazırlanan Galatasaray’daki son gelişmelerin perde arkası aralandı.

13
"KAÇMIYORUM, HEMEN AÇIKLAYIN"

Sabah Gazetesi'nden Mehmet Özcan'ın haberine göre; Seçim tarihini 29 Mayıs olarak açıklayan sarı-kırmızılı kulübün bu duyuruyu hukuki açıdan 22 Nisan'a kadar yapma hakkı vardı. Ancak camiadaki, "Seçimi erteletmek istiyor'' dedikodularından bunalan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, çarşamba günü Türk Telekom Stadı'ndaki kulüp binasına gelir gelmez, "Kaçmıyorum! Seçim tarihini hemen açıklayın'' talimatını verdi.

12
MUSTAFA CENGİZ, ALBAYRAK İLE DEĞİL

Sağlık durumu izin verirse yeniden aday olmaya hazırlanan Cengiz'in 3 senedir kader birliği yaptığı Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak'la bu kez ortak hareket etmeyeceği öğrenildi.

11
ALBAYRAK DA CENGİZ İLE YÜRÜMÜYOR

Camianın önemli isimleri ve eski başkanlarla görüşmeler yapmaya başlayan ve başkanlık için nabız yoklayan Albayrak da Cengiz'le devam etmeyi düşünmüyor.

10
SAYI 6'YA YÜKSELECEK

Burak Elmas, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu ve Tuncer Hunca şu ana kadar başkan adaylığı kesinleşmiş isimler. Bu sayı, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak'la 6'ya yükselebilir. 8 Mayıs'a kadar seçim listeleri Divan Başkanlığı'na teslim edilmek zorunda.

9
FLORYA'YI ARADI VE TERİM'LE GÖRÜŞTÜ

Başta Arda Turan olmak üzere transfer süreçlerinde Mustafa Cengiz'le anlaşamayan Fatih Terim, özellikle Ali Koç'la yaşadığı gerginlikte yönetim tarafından yalnız bırakıldığını düşünüyordu. İkili arasındaki son fikir ayrılığı bir ay önce Younes Belhanda'da yaşandı. Cengiz, yönetime yönelik zemin konusundaki açıklamaları nedeniyle Belhanda'yı gönderme kararı aldı ancak Terim'den onay çıkmadı. Bunun üzerine Florya'ya telefon açan Başkan, "Hocam Belhanda'nın sözleşmesini feshediyoruz. Zaten mayıs ayından sonra kontratını uzatmayacaktık" ifadelerini kullandı.

8
MAYISTAN SONRA SİZ DE YOKSUNUZ!

İmparator ise, "Mayıstan sonra siz de yoksunuz başkanım" cevabıyla seçimi ima etti.

7
BELHANDA KARARI SONRASI TUFAN
Belhanda kararı, sarı kırmızılı takımı kötü etkiledi. Kulübe duydukları güveni kaybeden futbolcuların konsantrasyonu dağıldı ve kötü sonuçlar peş peşe geldi. Bu arada G.Saray'ın resmi internet sitesi başkan Mustafa Cengiz'in, Donk ve Terim'i hedef alan açıklamalarının gerçek dışı olduğuna dair bir açıklama yayınladı.
6
6 EKİM 2019

NELER YAŞANDI?

Cengiz'den Terim'e: Herkes işini yapsın!
0-0 biten Gençlerbirliği maçından sonra Fatih Terim hakemi eleştirirken futboldan memnun kalmayan Mustafa Cengiz, basın yoluyla "Herkes vazifesini yapsın" mesajını yolladı.

5
21 EKİM 2020

Cengiz'den Terim'e: Keşke gençlerle yenilseydik...
G.Saray'ın evinde Alanyaspor'a 2-1 yenilmesini Mustafa Cengiz teknik açıdan şu sözlerle değerlendirdi. "Keşke Kerem, Oğulcan ya da Ali Yavuz Kol gibi gençlerle mücadele edip de yenilseydik..."

4
24 EKİM 2020

Terim'den Cengiz'e: Arkasında değilim!
Başkanın eleştirilerinden rahatsız olan Fatih Terim, 2-1 kazanılan Erzurumspor maçından sonra "Her şeyin farkındayım. Yönetimden kimsenin arkasında değilim" açıklamasını yaptı.

3
13 OCAK 2021

Terim'den Cengiz'e: Yalnızlık hissediyorum
Transferde yönetimle yine anlaşamayan İmparator, kupadaki Yeni Malatyaspor maçından sonra "Derin bir yalnızlık hissediyorum. Kontratım Mayıs'ta bitiyor'' dedi.

2
BİR GÖRÜŞ / LEVENT TÜZEMEN

"Fatih Terim, Amerika'ya veya Bodrum'a gidiyorsa yönetimin kesin bilgisi vardır. Çünkü benim tanı dığım Terim kimseye haber vermeden bu seyahatleri başına buyruk yapmaz. Eğer şeytanın avukatlığına soyunursak Terim, iş saatinde takımı yalnız bırakıp bu seyahatleri yapıyor ve bilgi vermiyorsa o zaman yönetim zafiyeti oluşur. Sonuçta başkan Cengiz seçilerek iş başına gelmiştir. Fatih Terim ise Galatasaray kimliğiyle göreve atanmış bir isimdir ve kulüpten para kazanmaktadır. O zaman yönetim sokak dedikodusuna döndürmeden direkt Terim'i çağırır ve rahatsızlığını dile getirir. Zaten Galatasaray resmi sitesinden yaptığı yalanlama ile Terim'in, Amerika'ya veya Bordum'a gidişi konusundaki iddiaları çürüttü"

1
"KARŞILIKLI OTURUP KONUŞMALILAR"
"Galatasaray'ın felsefesinde 'kol kırılır yen içinde kalır' anlayışı hakimdir. Yönetim yaptığı açıklamayla yangını büyümeden söndürdü. Seçim yaklaşırken maalesef 'cadı kazanı' kaynıyor. Birileri de ateşe odun atmaya bayılıyor. Galatasaray camiasını uyarıyorum; Bu kavganın kazananı asla olmaz aksine kaybedeni Galatasaray olur. Seçim yatırımı yapanlar Galatasaray'ı mevcut yönetim üzerinden yıpratmamalıdır. Cengiz ve Terim iki medeni insan olarak karşılıklı oturup eteklerindeki taşları dökebilecek samimiyete sahiptir."