Sporx Extra Arama Logo

"Monaco sadece Onyekuru'yu geri çağırdı"

Monaco’nun yapısını çok iyi bilen Galatasaray’ın Divan üyesi Haim Fresco, Fransız kulübünün diğer kiralıklara çağrı yapmayıp sadece Onyekuru’yu davet ettiğini ifade etti. sarı-kırmızılı yönetim konuyu UEFA’ya taşıma kararı aldı.
8
ONYEKURU İÇİN AÇIKLAMALAR

Monaco’da yaşayan Galatasaray Divan Üyesi işadamı Haim Fresco, Onyekuru süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sarı kırmızılılarda flaş hamleler var, konu UEFA'ya taşınıyor (Milliyet/Nevzat Dindar)

7
MONACO'DA NELER OLUYOR?

Merhum başkan Özhan Canaydın’ın eski ortağı olan Fresco, Fransız ekibinin yeni bir yapılanmaya gittiğini ve kadrosunda büyük bir revizyona gideceğini dile getirdi. Fresco’nun sözleri şöyle:

6
SADECE ONYEKURU'YU ÇAĞIRDI

“Fransa’da lig 23 Ağustos’ta başlıyor. Takımlar da hazırlıklarına doğal olarak erken başlayacak. Takımın yeni hocası Reborto Moreno da Onyekuru’yu değerlendirmek istiyor. Burada tabii yeni bir sportif direktör de geldi. Futbolu çok iyi biliyor. Birçok futbolcusunu satacaklar ama Onyekuru’ya bakış açısının değişmesi söz konusu olabilir. Monaco kiraya verdiği oyunculardan sadece Onyekuru’yu çağırdı” diye konuştu.

5
ÖDEME YAPILMAMIŞTIR

Bunun şaşırtıcı bir durum olduğunu ifade eden Haim Fresco, “Monaco kiralık futbolcularda niye sadece Onyekeru’yu çağırsın... Belki ödemeler zamanında yapılmamıştır” yorumunu yaptı.

4
BİRİLERİ Mİ İSTEDİ?

Monaco’nun lig bitmeden Onyekuru’yu geri çağırması tartışmalara neden olurken, sarı-kırmızılı yönetim konuyu UEFA’ya taşıma kararı aldı.

3
BU DURUM GARİPSENDİ

Sarı-kırmızılı yöneticiler, Monaco’nun başka takımlarda kiralık forma giyen futbolcularından sadece Onyekuru’yu hemen çağırmasını garipserken, bu durumun arkasında başka şeyler olabileceğini düşünmeye başladı.

2
YÖNETİCİLERDEN AÇIKLAMA

Galatasaraylı yöneticiler, “Acaba Monaco’dan bunu yapmasını isteyen Türkiye’de dostları mı var? Sadece Onyekuru’nun çağrılması normal bir durum değil. Bunu rakiplerimizden birinin bağlantısı ile olabileceği ihtimalini de değerlendiriyoruz. Sonuçta çok önemli haftalar oynanıyor” dedi.

1
TEST YAPILDI

Bu arada Trabzonspor maçı için Galatasaraylı futbolcular dün koronavirüs testi yaptırdı. Onyekuru durumundaki belirsizlik nedeniyle teste girmedi. Nijeryalı futbolcunun kısa sürede Fransa’ya gitmesi bekleniyor.