Arama Logo

MLS ekiplerinden Messi harekatı!
8
TÜM MLS DEVREYE GİRDİ

MLS'teki tüm takımların Lionel Messi'nin transferinde yer alabileceği öne sürüldü.

7
DÜNYA KUPASI'NDA TEMAS

İspanyol basınından Sport'ta yer alan habere göre, David Beckham'ın sahibi olduğu Inter Miami'nin Messi'nin menajeriyle Dünya Kupası sırasında temasa geçtiği belirtildi.

6
KULÜPTEN PAY İDDİASI GERÇEK DEĞİL

Inter Miami'nin, Messi'ye kulüp hissesinden pay teklif ettiği iddia edilse de bu iddia gerçeği yansıtmıyor. Kulübün ciddi kısıtlama altında olduğu ve Messi boşta olsa dahi Arjantinli yıldızı kadrosuna katmasının zor olduğu kaydedildi. Inter Miami'nin ayrıca, Messi'ye verebileceği en yüksek maaşın yıllık 6 milyon euro olduğu kaydedildi.

5
MAAŞINI TÜM LİG KARŞILAYACAK

Ancak MLS ekiplerinin, Lionel Messi'nin trasferi için ortak bir karar aldığı belirtildi. Ligdeki takımların altı hafta önce toplantı yaptıkları ve bu toplantıda Messi'nin maaşını birlikte karşılama kararına vardıkları kaydedildi.

4
İSTEDİĞİ KULÜBÜ SEÇEBİLİR

Messi'nin Amerika'ya transfer olmaya karar vermesi durumunda istediği kulübü seçeceği ve imza atabileceği vurgulandı.

3
BU TUTUMUN NEDENİ

MLS ekiplerinin Messi'ye karşı bu tutumunda Arjantinli yıldızın lige transfer olması durumunda televizyon gelirlerinin artacağı düşüncesinin yer aldığı belirtildi. Ayrıca Lionel Messi'nin 2026'da ABD-Kanada-Meksika iş birliğinde düzenlenecek Dünya Kupası'nın tanıtımı için de önemli rol oynayabileceği kaydedildi.

2
PSG VE BARCELONA

Öte yandan PSG ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek Messi'ye Fransız ekibinden yeni bir kontrat teklifi yapıldığı hatırlatıldı. Barcelona'nın da eski yıldızını geri istediği ancak bunun için gerekli ekonomiye sahip olmadığı vurgulandı.

1
BU SEZON RAKAMLARI

Bu sezon PSG'de 32 maça çıkan Lionel Messi, 18 gol, 17 asistlik performans sergiledi.