Sporx Extra Arama Logo

Mido'nun hayatını değiştiren o gelişme!
8

MIDO'NUN HAYATINI DEĞİŞTİREN O AN

Eski Tottenham ve Mısır Milli Takımı oyuncusu Mido 30 yaşına geldiğinde futbolu aniden bırakma kararı almıştı. Bu kararı , performansında ki düşüşten dolayı futbol oynama sevgisini kaybetmesinden kaynaklanıyordu. O futbolu bırakma kararı almasının üzerinden 5 yıl geçti, bu süreçte birçok sağlık problemini atlatan ve futbola olan sevgisini yeniden kazanan Mido, o dönem yaşadıkları hakkında basına açıklamalarda bulundu.
7

''150 KİLO OLMUŞTUM ARTIK''

 “34 yaşına geldiğimde 150 kilo olmuştum, 30 metre yolu bile yürüyemez hale gelmiştim. Yürüyünce sırtımda, ayaklarımda ve eklemlerimde ağrılar hissetmeye başlıyordum. 5 ay önce Mısır’daki teknemden inmeye çalışıyordum ve adaya giriş yapmam için 300 metrelik kumsal yolunu yürümem gerekiyordu. Kuma ayak basmam ile birlikte üzerime büyük bir yorgunluk çökmüştü, kum çok ağır ve hava çok sıcak gelmişti. Arkadaşlarıma yürüyemeyeceğimi söyleyip oturup onları yarım saat boyunca beklemek zorunda kalmıştım. Henüz sadece 34 yaşındaydım, o anda hayatımda bazı şeyleri değiştirmem gerektiğini anlamıştım. Bu an hayatımın dönüm noktasıydı.”
6

''40 OLMADAN ÖLÜRSÜN DEDİLER''

“İki gün sonra doktora gidip kan testi yaptırdım. Doktor bana kolesterolümün 320 olduğunu söyledi, bu sayının en yüksek 200 olması gerekiyormuş. Benim diyabet hastası olma yolunda ilerlediğimi söyleyen doktor, durumumun ciddi olup yaşamımda radikal değişiklikler yapmazsam 40 yaşını görmeden öleceğimi söyledi.”