Sporx Extra Arama Logo

MHK'ya çok sert tepki; "Soykırım yapılıyor"
9
ERMAN TOROĞLU:

Neden biliyor musunuz? Acaba organize bir işe mi girdiniz? Çünkü 'Organize İşler' insanları şişler! Bakınız... Aslında bütün bunlardan sonra bir çift laf Trabzonsporlu futbolculara söyleyeceğim; hepinize helal olsun, hakeme rağmen iyi mücadele ettiniz ve oyundan atılmadınız. Galatasaray'ın galibiyetine dün gece büyük gölge düştü. Merak ediyorum, sarı-kırmızılılar bundan sonra aleyhlerine olan bir-iki pozisyonda ne diyecekler acaba!

8
AHMET ÇAKAR:

Merkez Hakem Komitesi, Türk hakemliğini yönetmek yerine maalesef bazı tetikçi hakemler yerleştirip onları göreve atayarak soykırım yaptırıyor. Geçen hafta Erzurumspor'u Özgür Yankaya ile boğdular. Dün gece de G.Saray'ın 12. oyuncusu Ümit Öztürk tarafından Trabzonspor katledildi. Peki Ümit Öztürk kim? Geçen yıl Alanya'da net penaltıyı vermeyip G.Saray'a şampiyonluğu hediye eden hakemdi. Dün gece de maçı ilk yarıda yanlış kararlarla bitirdi.

7
SERDAR ALİ ÇELİKLER;

Yusuf Namoğlu MHK'sı sadece futbol dünyası açısından değil; toplumsal açıdan da çok tehlikeli olmaya başladı. Türkiye'de her kurum siyasetin üzerinden yük alması gerekirken MHK ve dolayısıyla TFF artık siyasi yük oldu. Her hafta ama her hafta bir fay hattı üzerinde oynama oluyorsa ben buna tesadüf diyemem. MHK ve başkanı Namoğlu Türk toplumsal hayatı ve siyaseti için de ciddi yük haline gelmiştir. Bu kurum ya değiştirilmeli ya değiştirilmelidir.. Bu aynı zamanda bir gerekliliktir.

6
LEVENT TÜZEMEN:

Galatasaray'ın, eksik Trabzon'a karşı coşkulu, etkili, mücadele gücü yüksek, tempolu güzel oyunu ve aldığı galibiyette maalesef hakem kararları etkili oldu. Hakem kararlarına baktığımızda Galatasaray'ın güzel oyununu ve galibiyetini engelleyebilecek kararlar ortaya çıktı. Burada ciddi bir operasyon var. Acaba bu operasyon TFF yönetimini devirmek üzerine yapılmış bir hamle mi, yoksa Galatasaray'ı tartışılabilecek konuma getirmek için mi?

5
HAMİ MANDIRALI

Abdülkadir Parmak'ın orta sahada rakibinin ayağına basmasına faul çalan hakem, Ekuban'ın Galatasaray ceza sahası içinde sert bir şekilde ayağına da basılmasına seyirci kalmıştır. Hakem kısaca dün Trabzon'un bir penaltısını vermedi, aleyhine bir hatalı penaltı verdi. İki G.Saraylı'yı da atmadı! Trabzonspor dün yenilmesine rağmen dimdik oynamış ve sonuna kadar mücadele etmiştir. O yüzden futbolcuların başı dik olmalı. Futbolu yönetenler gençleriyle oynayan Trabzonspor'a kötü örnek oldu..

4
ÖMER ÜRÜNDÜL

Hakem Ümit Öztürk'ün yüreği ne yazık ki Diagne'ye ikinci sarıyı çıkarmaya yetmedi. Galatasaray lehine verdiği penaltı tartışılır ama Trabzonspor lehine de gerçek penaltıyı veremedi.

3
LEMİ ÇELİK

Trabzonspor'u, Başakşehir maçında hakem hataları ile 3 puanı gitmişti. Galatasaray maçında da hakem hataları ile 3 puanı gitti. Federasyon ve MHK Türk futboluna bu kadar çok milli futbolcu yetiştiren Trabzonspor'dan ne istiyor? Bir takım bu kadar ezilir mi? Bu çocukların emeğine yazık değil mi? Hepinize yazıklar olsun!

2
MUSTAFA ÇULCU

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nun göreve geldiğinden bu yana belirlediği 12-13 kişiyle Avrupa'nın 6. büyük ligini götürme inadı yorgun, bitkin, eleştirilerden yıpranmış bir hakem grubu oluşturdu. Sezon başından bu yana hakem eğitimlerini layıkıyla yapmak, hakemleri lige hazırlamak yerine VAR sistemine odaklanması hakemlerin saha performanslarını düşürdü. Öyle ki "yetenekli, iyi kumaş" dediğimiz, umutla baktığımız hakemlerin bile yetenekleri köreldi..

1
SİNAN ENGİN

Bu lig dizayn ediliyor. Galatasaray belli ki şampiyon olacak. Biz nasıl genç oyuncular yetiştireceğiz? Trabzonspor 6 tane genç futbolcu ile ezilmeden oynuyor. Ben, Fatih Terim'den hakemin rakip için verdiği kararların yanlışlığını vurgulamasını beklerdim. Trabzonspor'un Türk Telekom Stadyumu'nda hakkı yenmiştir. Galatasaray, Ümit Öztürk'ün kararlarıyla bugün kazanmıştır. Bu maç 10'a 10 oynansa maç farklı olurdu.