Sporx Extra Arama Logo

MHK'de maç günü 'VAR' krizi!
6

MHK'DE 'MAÇ GÜNÜ' VAR KRİZİ!

Türkiye gazetesinden Ömer Faruk Ünal, BB Erzurumspor ile Beşiktaş maçı öncesi yaşanan VAR krizini köşesinde yazdı. Bu köşe yazısının tamamını Türkiye gazetesinden okuyabilirsiniz.

5

VAR ATANMIŞ, DÜZENEK YOK

BB Erzurumspor bir alt lige düşünce doğal olarak stattaki VAR düzeneği kaldırılmış. 15 Ocak’taki Erzurum-Beşiktaş kupa maçı için Erzurum’a seyyar VAR arabası gönderilmiş. Fakat hakem departmanlarının Erzurum’da VAR sisteminin olmadığından haberleri yok ki; maçın VAR’ı ve AVAR’ı Riva’da kampa alınmış.

4

MAÇ GÜNÜ FARKINA VARILIYOR

Maç günü farkına varılıyor; neyse ki VAR ve AVAR apar topar Trabzon üzerinden, Erzurum’a maça yetiştirilmiş. Maçın başlama saatinin 18.30 olması en büyük şansları oldu.

3

14 GÜNDE 204 HAKEM GÖREVİ

14 Ocak - 27 Ocak tarihleri arasında 18 Süper Lig, 16 kupa maçı vardı. 34 maçta hakem, yardımcı, 4. hakem, VAR, AVAR toplamda 204 görev! Bu kadar hakemi, bu kadar maça paylaştırmak kolay değil! Bu trafikte “hakem cezadaydı, dinlenmesi lazımdı” demek haksızlık olurdu. Ama aşağıdaki tayinler kabul görmedi.

2

BU İKİ MAÇ MHK TARAFINDAN İZLENMEMİŞ

1) MHK, Altınordu-Hatay ve Bolu-Osmanlı maçlarını izlememiş. Seyretmiş olsalardı; bu iki maçın hakeminin bu hafta maçı olmazdı.
2) Serkan Tokat’a Başakşehir-Malatya maçından sonra Beşiktaş-Erzurum maçı. Hadi Beşiktaş maçını iyi yönetti diyelim, ama bu maça çıkmadan Konya-G.Saray maçının VAR tebligatını aldı.

1

HÜSEYİN GÖÇEK MESAJI!

Hüseyin Göçek’i bu hafta Göztepe-Beşiktaş maçına atamışlar. Bu maç haftanın onore maçıdır. İzmir’de Göztepe’nin stadı açılıyor. Üstelik Hüseyin Göçek, ligde üst üste 5’inci maçına çıkacak. Bitmedi; geçen hafta F.Bahçe’nin kazandığı maçın hakemiydi. Yine bitmedi; geçen sezon Hüseyin Göçek, Göztepe maçlarına abone olmuştu. Ve sonunda Göztepe isyan bildirisini yayınlamıştı. Bütün bunlara rağmen Hüseyin Göçek’in bu maça verilmesi herkese sağlam bir mesaj olmuş!