Sporx Extra Arama Logo

Metin Tekin'den Galatasaray - İstikbal Mobilya Kayserispor maçı yorumu!
11

METİN TEKİN'DEN DEĞERLENDİRME

beIN SPORTS yorumcusu Metin Tekin, Galatasaray - İstikbal Mobilya Kayserispor maçını değerlendirdi.
10

"MAÇIN HİKAYESİ İLK YARIDA..."

Maçın hikayesi ilk yarıda oldu. İkinci yarıda Galatasaray maçın bittiğini düşündü. Kayserispor da fark yememek için direndi. Galatasaray'ın Ndiaye ve Diagne ile pozisyonları vardı. Kayserispor'un da bir pozisyonu vardı. Konsantrasyon kaybı, farkın açılmasına engel oldu.
9

"SEYİRCİNİN FAZLASINI BEKLEMEK HAKKI"

Kalan 5 tane final maçı var. Fatih Terim ikinci devreden memnun olmayabilir ama 3 puandan memnun olmuştur. Fenerbahçe maçından sonra şampiyonluk adına Galatasaray vazgeçmedi. En önemlisi buydu. 11'e 10 başka bir senaryo elbette gerekir. Alan genişleyince 1 kişi eksiği hissedersin. Galatasaray maçı 3-1'e getirdi. 1-1 olsaydı ve 11'e 10 oynanıyor olsaydı böyle bir tempo olmazdı. Tabi ki seyircinin daha fazlasını beklemek hakkı.
8

"BAŞAKŞEHİR KAYBEDERSE..."

Galatasaray geçen hafta 1 puan aldı. Şimdi kazandı. Başakşehir ile fark öyle ya da böyle 2 puana düştü. Fikstürüne baktığımızda işler hiç de kolay görünmüyor. Oynanmayan her maç bana zor geliyor. Gol atılması gereken her maç zordur. Başakşehir puan kaybederse Galatasaray çok iyi bir havaya girebilir.
7

"MUSLERA GOLE YARDIMCI OLDU"

Ndiaye büyük hata yapıyor. Muslera'nın tercihi de enteresan. Gole yardımcı oluyor. Kravets adına işler kolaylaşmış.
6

"G.SARAY REAKSİYON GÖSTERDİ"

Galatasaray reaksiyon gösterdi. Kayserispor kalecisi topu yana çeviremedi. Diagne de üstüne düşeni yaptı.
5

"FATİH HOCA MAÇ SONU GÖNDERME YAPTI"

Fatih Terim, maç sonu röportajda, 'Hakem aleyhimize kararlar verebilirdi' demişti. Bence Emre Akbaba pozisyonuna gönderme yapıyor. Emre Akbaba'nın pozisyonunda kırmızı kart verilirdi. Hakem atladı diyelim. VAR sistemi var. Bir sağlama yapılabilir. Buna sarı kart verirseniz, Luyindama atıldı. Omzuna gelmişti. Fenerbahçe-Galatasaray maçında da VAR'a neden çağrılmadı. Aydınlatılmak istiyorum. Objektif bakalım.
4

"DOĞRU KARAR VERSİNLER"

Bize, 'Oturduğunuz yerden hakemleri eleştiriyorsunuz' diyorlardı. Şimdi onlar da oturduğu yerden izleyebiliyor. Doğru karar versinler.
3

"KIRMIZI KART DOĞRU"

Marcao'nun pozisyonunda Kayserisporlu futbolcunun eline çarpan bir pozisyon var. El topa gidiyor. Top ele gitmiyor. Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum.
2

"DIAGNE, GOMIS'TEN FARKLI MI?"

Diagne, benim birinci santrforum diyebilirler. Ama yeterli de olmayabilir. Galatasaray santrforunu daha özellikli olarak düşünürüm. Diagne, Gomis'ten farklı mı oynuyor? Diagne, her sene bu sayıya ulaşıyorsa santrfor kimliği tamamdır.
1

"NAGATOMO'NUN GOLÜNDE İYİ BİR SERVİS VAR"

Bu kadar pası yapamazsanız sol beki oraya getiremezsiniz. Nagatomo'nun golünde çok iyi bir servis var. Nagatomo da golün orada olduğunu hissetti ve attı. İki beki oraya kadar çıkarmanın avantajını gördük.