Sporx Extra Arama Logo

Metin Sipahioğlu: "Fenerbahçe olarak tertemiz bir mücadele veriyoruz"
13
METİN SİPAHİOĞLU'DAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe SK İletişimden Sorumlu YK Üyesi Metin Sipahioğlu, Süper Lig'de bitime iki hafta kala önemli açıklamalarda bulundu
12
BÜYÜK KONUŞMAK İSTEMİYORUZ
"Emre Kaptan, Emre Hoca geldikten sonra oluşan enerji, sinerji, form grafiği hepimiz için büyük umut oldu. Sezonun bitmesine 2 hafta kaldı. 2 tane çok zorlu maçımız var. 6 puan için tüm enerjisini sahaya yansıtacak takımımız. En ufak şüphemiz yok. 2 maçımızdan sonra ligi bitirebileceğimiz en iyi yerde bitireceğiz. Nerede bitireceğimizi göreceğiz. Büyük konuşmak istemiyoruz. Kimin nerede olacağını hepimiz göreceğiz."
11
İFTİRA VE YALANIN DOZU ARTTI
"Sezon başından hiçbir maçımızın önce rakiplerimizle ilgili garip söylemlerde bulunmadık. Hakemlerle ilgili yalan, iftira üretimi yapmadık. Rakiplerimizden biri bunu strateji olarak kullandı. Algılarla, iftiralarla rakipleri, hakemleri etki ve zan altında bırakmaya çalıştılar. Maçlardan önce iftira ve yalanlardan çekinmediler. Dozu çok arttı son birkaç haftada. Sağda solda bu stratejilerini övünerek, nasıl başarıya ulaşıyoruz diye anlatıyorlar, duyuyoruz. Bu bir iletişim stratejisi. Bunu yorumcular, yöneticiler, herkes biliyor. Bundan övünüyorlar bir de işin acı tarafı."
10
JOSEF DE SOUZA AÇIKLAMASI
"Josef de Souza'nın verdiği röportajda, eski oyuncumuz maalesef, bir maç sonrası teşvik primi iddiasında bulunacak kadar, söyleyecek oyuncu değil söyletiliyor ona, oyunculara bunu söyletecek kadar gözleri dönmüş."
9
SERGEN YALÇIN MESAJI
Teknik direktörlerinin (Sergen Yalçın) sezon sonu konuşacağım diye şantaj içeren komik imalarını görmeye başladık."
8
BİZ BU FİLMLERİ ÇOK GÖRDÜK
"Biz bu filmleri çok gördük. 2011/12 sonrası çok şey anlatacağız diyenleri, VAR kayıtlarını açıklayacağım diye şantaj yapanları çok gördük. Bu şantajlar hep yapılıyor, sonunda ortaya konan bir şey yok."
7
HER TAKIM ÇIKACAK OYNAYACAK
"Herkes bizi çok iyi dinlesin. Biz Fenerbahçe olarak tertemiz bir mücadele veriyoruz. Şampiyon olur muyuz, olmaz mıyız göreceğiz. Bizim mücadelemiz pırıl pırıldır. İftiralar, asılsız söylemlerden, zan altında bırakmaktan uzak bir anlayış bizimkisi. Ankaragücü puan alsaydı bizden kopacaktık yarıştan. Son dakikaya kadar aslanlar gibi mücadele edeceklerdi. Futbol şansı bu. 1-2 pozisyonda şansları yanlarında olsa kazanırlardı. Alanya maçında hakem rezaleti ve Tahkim'in kararı var. Alanya aslanlar gibi oynadı, Salih Uçan da öyle oynadı. 1 puan bile alamayabilirdi. Erzurumspor da hakeza can siperane oynadı. Biz hepsini tek tek tebrik ettik. Doğrusu da budur. Her takım çıkacak oynayacak."
6
"BİZ PIRIL PIRILIZ, TERTEMİZİZ"
"Başkaları ne diyor? Niye böyle hırslı oynuyorlar diyorlar, Josef gibi ima içeren sözler söylüyorlar. Biz Fenerbahçe olarak pırıl pırılız, tertemiziz. Biz böyle devam edeceğiz."
5
"SON DAKİKAYA KADAR MÜCADELE"

"Biz Sivas ve Kayseri ile oynayacağız. Bu iki takım son saniyeye kadar mücadele edecekler. Belki de bizden puan alıp şampiyonluktan edecekler. Galatasaray ve Beşiktaş'ın rakipleri de çıkacaklar, onurlarıyla, alın terleriyle son dakikaya kadar mücadele edecekler."

4
AÇIKÇA UYARIYORUZ

"Sakın ama sakın, bazı kulüpleri açıkça uyarıyoruz. Rakipleri baskı altına almaya, operasyon yapmaya, hakemleri zan altında bırakıp iftira atmaya çalışmasınlar. Tepkimiz çok sert olur. Altından kalkamazlar. Tüm takımlar mücadele edecektir. Kim ligi nerede bitiriyorsa bitirir. Kalan 2 haftada en azından herkes hakkıyla mücaele etsin. Bundan önce olmadı da. Herkes savaşsın, çatır çatır maçlar olsun. Kim nerede bitiriyorsa bitirsin. Operasyon yapmasınlar. Tepkimiz sert olur."

3
"KABAK TADI VERDİ"
"Her kim ki rakipleri baskı altına almaya çalışırsa, algı operasyonları, iftiralara başlarsa objektifim diyen tüm spor kamuoyu bu kişi ve kulüplere en sert tepkiyi göstermelidir. Bu iftiralar, operasyonlar, bu gözüdönmüşlük kabak tadı verdi. Tüm sene yapmadılar, son 2 hafta mertçe mücadele etsinler. Bizim 10 tane yüzümüz yok. Başkanımız kimsenin yüzüne gülüp arkasından iş çevirmez. Karakterli olanın 1 yüzü vardır."
2
"HERKES MERT OLSUN"
"Ali Koç adlı bir hakem var. Geçen gün maçımıza atanmış. Atandığı kategoride çok fazla maçımızı yönetmiş. Bu manidar bir durum son 2 haftada gündem olması. Algıcı, operasyoncu, iftiracı odaklar tarafından gündem olduğunu düşünüyoruz. Bazı yorumculara yazılar yazdırıyorlar. Bir kulübün başkanı bambaşka bir noktaya çekiyor bu durumu. TFF'de bunu yapıyorlar, biliyoruz. Aynı hakem manipülasyonu yaptıkları gibi Ali Koç adlı hakemin U19 maçını yönetmesi üzerinden yalanlar, iftiralar atıyorlar. Başkanımız Ali Koç üzerinden hakemlere mesaj vermeye çalışıyorlar. Herkes mert olsun. Herkesin 10-15 yüzü olmasın, tek olsun. Yüzümüze gülüp arkamızdan iş çeviriyorlar."
1
7 SENEDİR ŞAMPİYON YAPTIRILMIYOR
"Fenerbahçe'nin gasp edilen puanları ortada. 7 senedir bu takım şampiyon yaptırılmıyor. Bari son 2 haftada mertçe mücadele olsun. Sonucu görelim."