Arama Logo

Mert Nobre'den derbi değerlendirmesi
9
MERT NOBRE'DEN DERBİ YORUMU
Futbolculuk döneminde Fenerbahçe ve Beşiktaş formaları giyen Mert Nobre, derbi öncesi Sabah'a açıklamalarda bulundu. İşte Nobre'nin sözleri...
8
"F.BAHÇE'NİN KADROSU DAHA İYİ"

"Yüzde 50-50 diyebiliriz. Puan farkı da çok değil. Fenerbahçe çok iyi başladı ama Dünya Kupası'nın ardından düşüşe geçti. Beşiktaş ise Şenol Güneş'le birlikte bir çıkış yakaladı. Oyuncuları tek tek sayarsak Fenerbahçe'nin kadrosu daha iyi."

7
"FORVETLERİN İŞİ ZOR"

"Ferdi, Szalai, Arda, Valencia, Zajc çok kaliteli isimler. Forvette eksiklerinin olması Fenerbahçe için büyük bir şanssızlık. Ama Valencia çok iyi bir golcü. Beşiktaş'ta da aynı şekilde Aboubakar… Derbileri oynamak kolay değildir. Forvetlerin işi o yüzden çok zor."

6
"HER DERBİYE 3'LÜ ÇIKILMAZ"

"Jorge Jesus, çok stratejik bir hoca ancak her derbiye üçlü çıkılmaz. Bambaşka bir sistemle oynamak gerekir. Herkesin tahmin edeceği bir formasyon olmamalı. Farkınızı burada ortaya çıkarmalısınız. Her derbinin hikâyesi farklıdır. Büyük maçlarda bazen önde oynarsın ve arkada boşluk bırakırsın."

5
"ABOUBAKAR VE CENK AFFETMEZ"

"Bu Anadolu maçlarında çok sorun olmaz ama Galatasaray derbisinde gördük; Fenerbahçe üçlü başladı ve arkada büyük boşluklar verdi. Barış Alper ve Kerem çok rahattı. Galatasaray maçı gibi olursa Aboubakar ve Cenk affetmez."

4
"F.BAHÇE AVANTAJINI AKILLICA KULLANMALI"

"Fenerbahçe ile Beşiktaş taraftarları arasında fark yok. Ancak bu tip karşılaşmalarda büyük bir etkendir. Fenerbahçe bu avantajını akıllıca kullanmalı."

3
"KESİNLİKLE GÖREV YAPMALI"

"Arda Güler inanılmaz bir oyuncu. Çok kolay çalım atabiliyor, teknik kapasitesi de çok fazla. Brezilya'da doğsaydı çok farklı olurdu. Maçlarda daha fazla süre alırdı. Fiyatı da başka olurdu. Bence derbide kesinlikle görev yapmalı."

2
"ÇOK RAHAT OYNAR"

"Çok da rahat oynar. Bence tamamıyla hazır. Derbilerin atmosferi ağırdır ancak Arda'nın sakinliğini ve soğukkanlılığını hepimiz biliyoruz. Ferdi'nin de inanılmaz bir çizgisi var. Hep o çizgide oynuyor ve hiç aşağı düşmüyor"

1
"VALENCIA'YI İSTERDİM"

"Ben derbide sahada olsaydım, yanımda Valencia'yı isterdim. Çünkü daha hareketli bir futbolcu."