Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündeme dair açıklamalar
20

DEMİRKOL'DAN AÇIKLAMALAR

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, gündeme dair yorumlarda bulundu. İşte Demirkol'un beIN Sports'taki o sözleri...
19

"GALATASARAY BİR KÜLTÜR"

Galatasaray 500 yıllık bir kültür, özel durumu var. Tüm kulüpler şirket olabilir ama Galatasaray olamaz, Galatasaray bir kültür.

18

"284 YIL HAPSE ATILIR MI ADAM?"

6222, uygulanabilir değildi. Spordan uzaklaştır da, 284 yıl hapse atılır mı adam? Tamam, kimse şike yapsın demiyorum da, korkunç cezalar vardı. En iyi yasayı getir, niyet kötü oldu mu ve kuralları gevşetmeye niyetliysen 'Benim memurum işini bilir.' kafasındaysan istediğin yasayı koy, onu gevşetirsin. Önemli olan niyettir. Yasa lazımdır ama doğru uygulandığı sürece.

17

"PLAYOFFA İLK İTİRAZ EDEN BENİM"

Lig süresince değişmemişti, ligden önce değişmişti ama Türkiye'de play-off'a muhtemelen ilk itiraz eden benim. Galatasaray'dan, Beşiktaş'tan, Fenerbahçe'den kimseden ses çıkmadı. Ne zaman Galatasaray 9 puan önde bitirdi, o zaman itirazlar başladı.

16

"ONYEKURU, 1 HAFTA 10 GÜN"

Onyekuru'nun hastalığıyla ilgili Mehmet Demirkol: "Hastalığın tedavisi 1 ay sürmüyor. Kampı kaçıracağı için ve 4-5 aydır oynamadığı için 1 hafta 10 günde iyileşecek, yeniden bir hazırlık safhasına girecek.

15

"YANAL'IN DA HABERİ YOKSA..."

Falette transferinden umuyorum Ersun Yanal'ın haberi vardır. Comolli'nin haberi yoksa, Ersun Yanal'ın da haberi yoksa, o zaman enteresan olacak. Hoca onay vermiştir diye umuyorum.

14

"RODRIGUEZ ARADIĞI OYUNCU DEĞİL"

Ricardo Rodriguez umarım Fenerbahçe'nin aradığı oyuncudur. Ben o kanaatte değilim.

13

"GUSTAVO-OZAN-TOLGA"

Emre Belözoğlu ve Kruse'yi ekstra olarak nitelendiriyorum, Fenerbahçe bu ekstralardan hiçbir fayda sağlayamasa bile orta sahada Luiz Gustavo-Ozan-Tolga üçlüsünü buldu.

12

"ALTYAPIDAN OYUNCU ŞART"

Fenerbahçe'nin elindeki oyunculardan Ozan ve Tolga'daki gibi verim alması lazım. Altyapıdan oyuncu çıkartması lazım. Fenerbahçe altyapısı, milli takıma oyuncu verebilen bir altyapı.

11

"COMOLLI'NİN EN İYİ İŞİ..."

Tolga Ciğerci, Fenerbahçe sportif direksiyonunun son 2 senede yaptığı en iyi iş. Yok olmuş, kariyeri bitmiş, tıbbi açıdan bitmiş bir oyuncuyu bir anda her maç %65 veren bir oyuncu haline

10

"TRABZONSPOR'DAN 6 MİLLİ OYUNCU ÇIKTI"

Trabzonspor'da 6 tane milli seviyede oyuncu çıktı, 1,5 senede. Normali bu esasında. Bu kadar sene neredeydiniz? Bir tanesini sattın 17 milyon euro'ya, Abdulkadir ve Uğurcan isteniyor. Yedekleri de var bu oyuncuların. Türk seyircisi altyapıdan gelen oyuncuyu sahiplenir ama çok çabuk da sıkılıp kendi çocuğunu kolay dövüyor.

9

"MERİH KENDİNİ ZORLAMASIN"

Merih Demiral'ın sakatlığı sonrası yaptığı açıklamayla ilgili Mehmet Demirkol: "Dedim ben döner diye... Kendini zorlamasın da, Dünya Kupası var."

8

"GUILHERME, 10 NUMARA DEĞİL"

Guilherme, anlık olarak oyunu değiştirebilen, çok değerli bir oyuncu ama Beşiktaş'ta her şeyi üzerine kurabileceğin 10 numara yaklaşımı mantıklı gelmiyor bana.

7

STOPER ÇÖZÜLDÜ MÜ?

Fenerbahçe'de stoper isteniyorsa demekki sol bek eksiği ortadan kaldırıldı. Falette'nin lisansı hala çıkmadı ama Fenerbahçe son 1 yılda yaptığı 6. stoper transferinde o zaman ikilisini buldu. Bu transferden Comolli'nin haberi yok Ersun Yanal'ın da haberi yoksa o da ilginç olur. Hoca onay vermiştir umarım bu transfere.

6

KRUSE KADAR OYNAYAMIYOR MU

Mevlüt'ün artık futbol oynamaya başlaması lazım. Hiç yok. Muriqi var ama bu işin sakatlığı cezası var. Kruse kadar da oynayamıyor mu Mevlüt. İstanbulspor maçında izledim o kadar da değildi yani.

5

KAMPI KAÇIRIYOR

Bu öğlene kadar Mert Çetin haberleri çok canlıydı ama bu öğlen çıkan haberler o yönde değil. Onyekuru'nun dönüşünün 1 ay olmasının sebebi hastalık değil kampı kaçırdığı için yeniden bir hazırlık safhasına girecek. 4 aydır oynuyor olsa geri dönüşü 10-15 gün sürerdi. Ondan uzuyor 1 aya benim anladığım kadarıyla.

4

BEN ANLAMIYORUM

Ben bu Mariano ve Nagatomo transferini anlamıyorum. Hadi 1 tanesinden memnun olmayabilirsin ama orta sahayı kuvvetlendirdiğinde iki bek de çok iyi.  Ben anlamıyorum yani iki savunma kanadını birden iki tane oynayan oyuncuyu alıp iki tane oynamayan oyuncuyu koymak bana mantıklı gelmiyor. Formaları ne kadar kötü olursa olsun takımdaki güvenebileceğin adamlardan. Bana ikisi de kalacak gibi geliyor.
3

GALATASARAY İYİ OLUR

Lemina 17 maç oynayacaksa, Seri 17 maç oynayıp iyi oynayacaksa ve Taylan da iyiyse tek eksik beklerde kalıyor. Bu 3'ü tamamsa Galatasaray daha iyi bir takım olur. Galatasaray şu an oynayan stoperlerinden daha kötüleriyle şampiyon oldu.