Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündem değerlendirmesi!
10
DEMİRKOL'DAN YORUMLAR...
Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Süper Lig'in 29. haftasında oynanan karşılaşmaları ve zirve yarışını değerlendirdi. İşte Demirkol'un yorumları...
9
"G.SARAY, BAŞAKŞEHİR'İ OYNATMADI"
Galatasaray, Başakşehir'i oynatmadı ama Başakşehir de cevap veremedi. Fatih Terim, set çalıştık, çok fazla ortalar yaptık ve ortalara kafa vuramadık, santrfor eksiğimiz var dedi. Çok orta denediler. İlk 10-15 dakika çıkamadık dedi Okan hoca, Emre Akbaba'nın da oluşu, bizim savunmadan top çıkarmamızı engelledi dedi. Aykut hocanın 2 sene önceydi galiba Başakşehir'i oynatmayışı vardı, onun başka bir versiyonuydu Galatasaray'ın oyunu.
8
"SANTRFOR EKSİĞİ YAŞADI"
Scala buradan Barcelona'ya oynamaya giderken, kadroyu kuruyor ve 'Aaaa Barcelona'yı yendik' diyor. Burada da 3-0 kazanmışlardı, sonra bir bakıyor, 12 kişi yazmış. Galatasaray'ın durumu da biraz öyleydi, golü atacak adamı bulamadı, santrfor eksiği yaşadı.
7
"BELHANDA YÜZÜNDEN BİRKAÇ ATAK KESİLDİ"
Belhanda'da en çok eleştirdiğim şey, topu almadan önce pasa karar vermiyor oluşu. Orta sahada oynarken, hızlı çıkmıyor, topu alması, sündürmesi falan büyük eksiklik. Birkaç kere atak kesildi.
6
"OKAN BENCE İYİ KALECİ"
Galatasaray'da dün Seri'yi 1 numaraya yazmak lazım. Emre Akbaba, ön tarafta çok çalıştı. Donk iyi oynadı. Bir hata yaptı ama Okan'ı da beğendim. Muslera'nın arkasından kaleci olmak kolay değil ama bence iyi bir kaleci.
5
"G.SARAY'IN BÖYLE GERİ DÖNÜŞLERİ VARDIR"
Bu sonuç, Galatasaray'ı epey bir geride bıraktı. Galatasaray dışında herhangi bir takım olsa bu pozisyonda, 'Hiç şampiyonluk şansı yok.' diyebiliriz ama Galatasaray'ın böyle geri dönüşleri vardır. O yüzden herkes biraz pay bırakıyor.
4
"2 SENENİN TRAVMASINI GÖRDÜM"
Clichy ve Mert, biraz da Robinho dışında, çok ciddi geçen 2 senenin travmasını gördüm Başakşehir'de. 'Biz, Galatasaray'a eninde sonunda veriyoruz bu maçları, kupayı. Eyvah, gene öyle mi olacak?' gibiydi.
3
"DAHA İYİ MOTİVE EDEBİLİRDİ"
Halbuki, geçen sene şampiyonluğu belirleyen o son maçtan sonra, bu sene Başakşehir Teknik Heyeti, yönetimi vs. bu kadar eksik bir Galatasaray'a karşı takımını, oyuncularını daha iyi motive edebilirdi.
2
"DAHA SOĞUKKANLI OLMASI LAZIM"
Fenerbahçe'nin sükunete ihtiyacı var diyorum sürekli. Fenerbahçe taraftarının hoşuna gidebilir bu gözyaşları. Seneye Fenerbahçe Avrupa Ligi finaline çıkıyor diyelim, orada ne olacak peki? Maçtan önce mi ağlamaya başlayacağız hep beraber? Fenerbahçe'nin ne iddiası var? Avrupa'ya gider mi gidemez mi... Olmaz, Fenerbahçe'nin bu duygusallıktan kurtulması lazım. Daha soğukkanlı olması lazım.
1
"MIKEL OLSA FENA OLMAZDI"
Trabzonspor bu hafta çok yetersizdi. Oyunu tutamıyor. Şu an Mikel olsa fena olmazdı. Tam kadro çıksa bile öne geçtiği maçlarda oyunu rakibe verme durumu oluyordu, oyunu verse de golü buluyordu. Ekuban ve Nwakaeme olmayınca gol bulma işi zorlaştı.