Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan Beşiktaş-Galatasaray yorumu!
24

DEMİRKOL'DAN DEĞERLENDİRME

Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 1-0 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.
23

BASKIYLA BAŞLADI

Beşiktaş, maça geniş alanda sert bir baskı oyunuyla başladı. Savunmasını öne çıkardı. Galatasaray’ın muhtemel pas bağlantılarını kesti.
22

KALİTE EKSİK KALDI

Topu kaptıkları anda hemen geniş alana çizgiden çizgiye yayıldılar. Topu verdiklerinde alanı hemen daralttılar. Ama kalite eksik kaldı. Dolayısıyla çabuk top kaybettiler
21

OYUNU KURAMADILAR

Şenol Güneş, Atiba’yı oyuna alarak orta sahayı ele geçirmek istedi. Ancak olmadı. Savunmadan oyunu kuramadılar. Atiba, Dorukhan, Medel üst üste bindiler akın geniş yaratamadılar
20

HER SEFERİNDE ÇIKARDI

Quaresma ve kanada giden Ljajic de takımdan kopuk kaldı. Mustafa ise sadece mücadele etti. Ama Fernando topu her seferinde çıkardı.
19

DÜŞÜK KALİTE, YÜKSEK MÜCADELE

Forse ettiler rakip alana gittiler ama yine Maicon’u ileri sürene kadar elle tutulur bir plan üretemediler. Hem oyuncu hem de plan olarak düşük kalitede yüksek mücadele oldu. Çok enerji sarf edildi... Kontrolsüz bir sarfiyat...
18

ÇAKIR NASIL YORUMLADI?

Verilen verilmeyen penaltılarda Necip- Onyekuru kararına itiraz edebilirim. Faul elle oynamadan az da olsa önce. Çakır bunu nasıl yorumladı merak ediyorum. Öte yandan Onyekuru’ya da sormadan edemeyeceğim: Orada kolunu uzatmaya ne gerek var?
17

MAÇIN YILDIZI YOK

Yıldız statüsünde bir oyuncu bulmak kolay değil. Görevlerini yapmaya çalışan bir kaç oyuncudan bahsedilebilir. Pektemek’in, Vida’nın çabası, Fernando’nun 2. yarıda topu çıkaran adam olması vs. Ama yıldız performansı? Hayır yoktu.
16

5 AY SONRA İNANILMAZ...

Geçen sene sonunda birisi çıkıp ‘Beşiktaş ve Galatasaray, Vodafone’da karşılaşacak ve biz bu oyunu mücadele üzerinden anlatacağız’ dese dalga geçerdik. İyi baskın oyunu oynayan bir ekiple iyi pas oyunu oynayan iki takımın 5 ayda bu noktaya gelmiş olması inanılmaz.
15

KONTROLSÜZLÜĞÜ ANLATIYOR

Kontrolsüzlüğü maçın sonunda Galatasaray tüm riskleri almışken Caner ve Quaresma’nın kaçırdığı kontralardan daha net ne anlatır?
14

CANLI YAYINDAKİ SÖZLERİ

Yayıncı kuruluşta yayınlanan beIN Manşet programında konuşan Demirkol'un sözleri ise şu şekilde oldu...
13

GEÇEN HAFTA BAŞKA VAR MUHABBETİ VARDI

Derbi sonrası yine hakem ve VAR’ı tartışıyoruz. Sebebi ne? VAR ve hakemin çalışmaması mı, yoksa takımların çalışmaması mı? Geçen hafta, ”Gidip baksana” muhabbeti vardı. Şimdi de, ”Gidip bakmadan karar veremiyor” deniliyor. Kararların genel olarak doğru olduğu söyleniyor. Hakem gidip baksın mı, bakmasın mı? Önce karar verilsin. Geçen haftaki gibi değil. Geçen haftaki pozisyon tartışmasızdı. Bundan 6 ay evvel, “Beşiktaş ile Galatasaray karşılaşacak ve biz bu maçı oyun üzerinden yorumlayacağız” deseler, “Hadi canım sen de” derdim. İki takım da elinden geleni yaptı.

 

12

ŞENOL HOCANIN TAKIMI STANDARDINDA DEĞİLDİ

11

KİM YOLLAMAK İSTESİN?

10

İLK 30 DAKİKA HEYECAN VERİCİYDİ

9

TARAFTAR ORTALIĞI YAKMIŞ, İKİ PAS YOK

8

TEKNİK YÖNETİM PROBLEMİ

7

5 AY ÖNCE CANAVAR GİBİYDİ