Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol: "Bence Ali Koç teknik direktör kararını verdi"

Spor yazarı Mehmet Demirkol, beIN Manşet programında Süper Lig takımlarının gündemini değerlendirdi.
12
MEHMET DEMİRKOL YORUMLADI
Spor yazarı Mehmet Demirkol, beIN Manşet programında Süper Lig takımlarının gündemini değerlendirdi.
11
KENDİSİ SÖYLÜYOR
"Ljajic, zannettiğimiz oyuncu değil. Şöyle bir durum var, tam da onu bekliyorum, kritik anlarda ortaya çıkmasını. Organizasyonda ortaya çıkmasını beklemiyorum, öyle bir şey yapamayacağını kendisi söylüyor."
10
KRİTİK ANLARDA ORTAYA ÇIKMALI
"En azından kritik anlarda ortaya çıkıp; gol, asist ya da asist pası gibi işleri, kritik anlarda ortaya çıkıp halletse bari."
9
ONUN TAKIMI HAYAL KURAMAZ
"Adem Ljajic'in en iyisi, yıldızı olduğu bir takımın, şampiyonluk falan hayali kurması çok mümkün değil. Tabii ki çok işe yarar ama en iyisi olduğu zaman, olmaz."
8
HERKESİN DEĞERİ DÜŞTÜ
"Tolga Ciğerci, sezona büyük değerle başladı. Fenerbahçe'de öyle bir dağılma var ki, herkesin değeri düştü."
7
SEBEBİ OMURGAYI OLUŞTURANLAR
"Temel sebebi de, omurgayı oluşturan oyuncuların önce düşmesi. Emre, oynayamamaya başladı. Altay'da problem oluştu, iyi kaleci ama çok iyi bir sezon geçirmiyor. Savunma, olmadı. Kruse, olmadı. Vedat, düştü. Bunlar düşünce, geri kalan herkes de düşer."
6
DENEME HAKKI VERİLİR
"Simge isimlere, onların dehalarına bakılarak deneme hakkı verilir. Buna ikna olur yönetim. Der ki, 'Bu adam, bu işi yapacak, biz bu işe ikna olduk.' Bu, bir deneme tabii."
5
BÖYLE MENÜ OLMAZ
"'Pellegrini mi? Erol Bulut mu?' diye soruyorsan, Pellegrini burada, Erol Bulut buradaysa, bunun arasına 150 bin tane teknik direktör koyabilirim. Böyle bir menü olmaz."
4
BENCE KARAR VERİLDİ
"Burada hiçbir benzerlik görmüyorum. Eğer Pellegrini ve Erol Bulut hedefi varsa, burada bir problem vardır ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Ali Koç'un ve yöneticilerin açıklamalarından, kararın verildiğini ve sezon sonunun beklendiği anlıyorum."
3
BİR KISIM HAMLEYİ YANLIŞ GÖRÜYOR
Galatasaray'ın, futbolcularından indirim talep etmesi hakkında Mehmet Demirkol: "Buna FIFA ne karar verecek, o önemli. Max Kruse feshetti mesela, FIFA burada ne diyecek? Galatasaray'ın yönetiminden bir bölümü bu yapılan hamlenin yanlış olduğunu ve takımı sabote ettiğini düşünüyor."
2
KALİTELİ TRANSFER ZORLAMAYLA OLMAZ
Yusuf Yazıcı'nın 'yabancı sınırı' sözleri hakkında Mehmet Demirkol: "Kriterlerle bu iş yürümez. Kaliteli yabancı transferi bir zorlamayla olmaz. O transferi yapanlar, yeterliliğe sahiplerse olur."
1
EZBERDEN KURTULMALILAR
"Oyuncuların ezberlerden kurtulması gerekiyor. Mesela Yusuf Yazıcı gibi. Ne işin var senin Lille'de diyen olursa onu dinlememesi gerekiyor. Orada kendini gösterecek ki, daha büyük bir kulübe gidebilecek."