Arama Logo

Mehmet Büyükekşi'den canlı yayında flaş sözler!
18
MEHMET BÜYÜKEKŞİ'DEN AÇIKLAMALAR
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Tivibu Spor'da önemli açıklamalarda bulundu. İşte Mehmet Büyükekşi, Süper Lig'deki play-off iddialarına da cevap verdi.
MEHMET BÜYÜKEKŞİ'DEN AÇIKLAMALAR
17
"BAŞARIYI KALICI KILMAK İSTİYORUZ"
"TFF olarak yapmak istediğimiz şey, başarılı kalıcı kılmak. Bu yüzden akademi konusunu gündeme getirdik. Başarılı ülkelere baktığımızda, hepsinin temeli altyapı. Başkan olduktan sonra 30 kulübün altyapısını önceledik. Hollanda ve Belçika'da kulüpler ve milli takım seviyesinde araştırmalar yaptık. Orada altyapılar 6 yaşında başlıyor. Yurt dışına giden oyuncularımızın neden sık sık sakatlandığıyla ilgili bir yazı okudum. 6 yaşında başlamadıkları için bu sakatlıklar oluyor."
\
16
"EN YAŞLI LİGLERDEN BİRİYİZ"
"Avrupa'daki en yaşı liglerden biriyiz. 28.5 yaş ortalamamız var. 16 ilde, her birinde 20 okulda, 350 öğretmene, çocuklara antrenman yaptırmak için eğitim vereceğiz. Bunun protokolünü Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladık."
\
15
YENİ KAMPANYA: "BİZE YAKIŞMAZ"

"Bize yakışmaz" sloganıyla futbolumuz için bir kampanya başlatacağız. Yılmaz Erdoğan, Derya Uluğ, Acun Ilıcalı gibi tanınmış isimler, sanatçılar, futbolcular ve başkanlar da buna katılacak. TFF'nin tek başına kampanyası olmayacak. Kulüpler Birliği ile görüştük. Bu kampanyayı kamu spotu haline getireceğiz. Onlarla film olacak. Biraz güleceğiz, biraz üzüleceğiz. Statlarımız boş, dolduracağız. Küfüre, şiddete, yabancı madde atmaya değil; stadyumlara güzelliklerin yaşandığı bir yer olması için gelmeliyiz. RTÜK de kamu spotu olması için destek sağlayacak. Gerginlik bitmeli. Sosyal medya ve gazeteler destek verecek."

YENİ KAMPANYA: \
14
EURO2032 İÇİN AÇIKLAMA
"Türkiye daha önce 5 sefer Avrupa Şampiyonası için aday oldu ama bunların hepsi olumsuz olarak sonuçlandı. Bu dönemde hem 2028, hem 2032 için aday olduk. İtalya bize bir teklifte bulundu, '2032'ye beraber müracaat edelim şansımız %100 olsun' dediler. UEFA'ya görüşümüzü ilettik, UEFA da olumlu buldu. EURO2032 için İtalya Futbol Federasyonu ile birlikte çalışıyoruz. 2 dakikalık bir film çekiyoruz. 2 Ekim'e kadar hazır olacak. İtalya Futbol Federasyonu, Riva'ya gelecek ve detayları netleştireceğiz. 9 Ekim'de Nyon'da UEFA'nın merkezinde son çalışmalar ve son sunumları yapacağız. 2028 için bir şey olmayacaksa, feragat edeceğiz. 10 Ekim'de ise UEFA açıklama yapacak. Turnuvayı birlikte yapmaya hak kazanırsak, 9 yılımız olacak. 10 şehir, 10 stat bildirdik. Aynı şekil de İtalya 10 şehir ve 10 stat bildirdi. Bunu 5 şehre indireceğiz. Her şey çift, tek olan açılış maçı ve final maçı. Bunların hangi ülkede olacağı belli değil. Her şeyin %50 olması konusunda anlaştık. Final için 80 bin kapasite üstü stat şartı var. Bunu kim sağlarsa, o finali alacak. İki tarafta bu şartı sağlarsa, kura olabilir. İstanbul'da finalin olmasını çok isteriz. İtalya ile çok işbirliğimiz var. Bu ortaklık, bize daha da olumlu getiri sağlayacak."
EURO2032 İÇİN AÇIKLAMA
13
"UEFA TEŞEKKÜR ETTİ"
"Şampiyonlar Ligi için UEFA'dan teşekkür aldık. İstanbul Havalimanı'na final döneminde ilk olarak 1594 uçak inmiş. Türk havacılık tarihinin rekor. 11 Haziran'da ise 1749 uçak iniyor ve kalkıyor, bu yeni rekor oluyor. Oteller %90 doldu. 200 milyon dolardan fazla gelir oldu. 2 milyardan fazla insan bu finali izledi. Bu bir maçtı, bunu Avrupa Şampiyonası olarak düşünün."
\
12
SÜPER LİG'E YENİ MARŞ VE LOGO

"Garo Mafyan bir marş hazırlıyor. Şampiyonlar Ligi'ndeki gibi... Süper Lig'in bir marşı olacak ve her maç öncesi çalacak. Süper Lig'e yeni bir logo yapacağız. Şampiyonlar Ligi ile çalışan kişiyle çalışıyoruz."

SÜPER LİG'E YENİ MARŞ VE LOGO
11
"1 MİLYAR TL'LİK EK GELİR"

"Yayın geliri dışında bir ekosistem yaratmamız lazım. Kulüplere 2024-25 sezonu için 1 Milyar TL'lik bir ek gelir yaratacağız."

\
10
YARI OTOMATİK OFSAYT SİSTEMİ
"İkinci devreden itibaren yarı otomatik ofsayt sistemi devreye girecek. İnsan unsurunu bir nebze daha ortadan kaldırmış olacağız."
YARI OTOMATİK OFSAYT SİSTEMİ
9
"ÜCRET ALMAYACAĞIZ"
"Gençlere en az süre veren ülke Türkiye! 4 dakika süre vermişiz. 23 yaş altı yabancı oyuncular için hiçbir ücret almayacağız. Belki daha sonra yabancı transferlere tedbir alabiliriz, bunu istiyoruz ve kendi aramızda tartışıyoruz."
\
8
PLAY-OFF, FORMAT DEĞİŞİKLİĞİ

"Naklen yayında çok aşağılardayız. Marka değerimizi yükseltmek istiyoruz. Bu Play-Off ile mi olur, başka bir şey ile mi olur, çalışıyoruz. Seyir zevki yüksek, insanları sahalara ve televizyon başına daha çok getirmeliyiz. Bunları birlikte yapacağız. Taraflar anlaşırsa, anlaştığımız şirket Hypercube'ten rapor gelirse, Play-Off için oturur konuşuruz. Ekonomik geliri nasıl arttıracağımıza karar vereceğiz. 500 milyon dolarları yakalamak için yeniden ne gerekiyorsa onu yapacağız."

PLAY-OFF, FORMAT DEĞİŞİKLİĞİ
7
SÜPER KUPA İÇİN AÇIKLAMA
"30 Aralık'ta Süper Kupa'yı oynatmak istiyoruz. Suudi Arabistan ve Abu Dabi kaldı. Fenerbahçe ve Galatasaray da yurt dışında oynanmasını istiyor. Benim amacım kulüplere ek gelir sağlamak."
SÜPER KUPA İÇİN AÇIKLAMA
6
KORSAN YAYIN
"Korsan yayın hırsızlıktır. Bunun için büyük bir yataırım gerekiyor. Nasıl önüne geçeriz diye çalışmalar yapılıyor. Korsan yayın yüzünden kulüplerin geliri düştü."
KORSAN YAYIN
5
ERTELEME MAÇLARI
"Maçların ertelenmesi, bu dört kulübümüzün de yazılı izni alınarak yapılmıştır. Ülke puanı açısından çok önemli maçlardı, bu yüzden yaptık."
ERTELEME MAÇLARI
4
"ZEMİNLERİN SORUMLULUĞU KULÜPLERE AİT"
"Zeminin sorumluluğu kulüplere ait. TFF sadece denetim görevini yapıyor. 2021 yılından itibaren kulüplerin dikkatli olmadığını, çalışma yapmadığını, klasik bakım yöntemlerini kullanıldığı tespit edilmiş. Her kulübün çim için uzmanı olması lazım. Yıllık 30 bin dolar maliyeti var. Kum, gübre ilaç ve saha bakım malzemeleri bu rakam. Birçok kulüp bu malzemeleri almıyor. Birçok kulüp gerekli dönemlerde yapmıyor. 20 kulübün 16 tanesi zemini kazımış ve bakımı yapmış. 4 tanesi yapmamış. Bu bakımsız nedeniyle sıkıntılar başladı. Son durum, 20 kulübün sadece 8'inin çim sorumlusu var. 12 kulübün sertifika sahibi olup olmadığını bilmiyoruz."
\
3
STEFAN KUNTZ'UN AYRILIĞI, ŞAMPİYONLUK

"Ben hep istikrardan yanaydım. Stefan Kuntz'un basın toplantısını dinlemedim. Gerekli olmayan sözler. Ben birlik beraberlik diyorum, o şikayet ediyor. Kendisine kimsenin sahip çıkmadığını falan söylemiş. Ben, kendisine devamlı sahip çıktım. Bu işi sahada futbolcular ve teknik ekip kazanacak. Baktım ve arada bağların koptuğunu gördüm. Bundan sonrası risk olacaktı. Hoca, futbolcuları suçladığında, endişeye düştüm. Soyunma odasına gittim, hoca sinirli ve hiç tepki vermedi. Ben ise 'Sonucun önemi yok, işimiz bakalım' diyecekken; hocayı agresif gördüm. 'Geçmiş olsun' dedim ve çıktım. Sonrasında 'Hoca ayağına ateş etti' dedim. EURO2024'e katılmaya çok önem veriyoruz. Almanya'da evimizde gibi olacağız. Vincenzo Montella'ya da söyledim, hedefimiz sadece gruplara kalmak değil. Yunanistan, Avrupa Şampiyonası düzenledi ve şampiyon oldu. Türkiye'nin de 2032'de şampiyon olması lazım."

STEFAN KUNTZ'UN AYRILIĞI, ŞAMPİYONLUK
2
NEDEN VINCENZO MONTELLA?

"Detaylı açıklamayı çarşamba günü 14:00'te basın önünde yapacağız."

NEDEN VINCENZO MONTELLA?
1
"HAMİT ALTINTOP NİYE GİTSİN?"

"Hakan Çalhanoğlu, Milli Takım'ın kaptanı. Bu yüzden onunla da görüştük. Hamit Altıntop 'Şöyle yaptı, böyle yaptı. O da ayrılsın' deniyor. Böyle bir şeyi kabul etmiyorum. Hamit Altıntop bir kararı tek başına almıyor ve öyle bir yetkisi de yok! Başarılı olmak için birlikte karar alıyoruz. Sorumluluk ise yönetimin."

\