Arama Logo

Mauro Icardi'nin gözü Messi'nin rekorunda!
5
ICARDI'NİN GÖZÜ MESSI'DE

Üst üste en çok lig maçında gol atan futbolcular listesinin ilk sırasında 21 karşılaşmayla Messi var. Mauro İcardi, sıradaki 4 maçı boş geçmezse Gerd Müller ve Teodor Peterek’i yakalayıp adını ilk 5’e yazdıracak.

ICARDI'NİN GÖZÜ MESSI'DE
4
GÖZÜNÜ FUTBOL TARİHİNE DİKTİ

İlk 11'de sahaya çıktığı üst üste 12 maçta fileleri havalandırarak Süper Lig tarihine geçen Arjantinli, şimdi gözünü futbol tarihine dikti.

GÖZÜNÜ FUTBOL TARİHİNE DİKTİ
3
4 MAÇ DAHA VAR

4 maçı daha boş geçmezse üst üste en çok gol atan futbolcular listesine girecek. Yani tecrübeli oyuncunun bugün İstanbulspor, ardından A.Gücü, Antalya ve Beşiktaş mücadelelerinde fileleri bulması gerekiyor.

4 MAÇ DAHA VAR
2
JOHAN CRUYFF DA LİSTEDE

Futbol tarihinde üst üste en çok lig maçında gol atan 5 futbolcuya bakıldığında 16 maçla Gerd Müller ve Teodor Peterek 4 ve 5. sırayı paylaşıyor. Müller 1969-70 yılları arasında Bayern Münih forması, Peterek ise 1937-38 sezonunda Polonya Ligi ekibi Ruch Chorzow ile bu başarıyı yakaladı.

JOHAN CRUYFF DA LİSTEDE
1
ZİRVE MESSI'NİN

Ajax'ın efsanesi Johan Cruyff 1966'nın Mayıs-Aralık ayları arasında 17 karşılaşmada gol atma başarısı gösterdi. Josef Bican 1939-40'ta Slavia Prag ile 19 maça ulaştı. Zirve Barcelona ile 2012-13'te 21 maç üst üste gol atan Lionel Messi'nin. [Sabah]

ZİRVE MESSI'NİN