Sporx Extra Arama Logo

Marcao: "Fatih Terim'i sevmiyorlar çünkü kazanıyor"
16
MARCAO RÖPORTAJI
Galatasaray'ın Brezilyalı stoperi Marcao, ESPN'in Brezilya edisyonuna bir röportaj verdi ve Türkiye'de geçirdiği günleri anlatırken, hedeflerinden bahsetti. İşte Marcao'nun sözleri...
15
"ÇOK FAZLA KAR YAĞDI"
Avrupa'da çok yoğun bir yıl geçti. Ben de Galatasaray'da 3. sezonuma girdim, geçen 2 yıl çok soğuk değildi ancak bu sene çok fazla kar yağdı.
14
"AZ HATA YAPAN ŞAMPİYON OLUR"
Bu sezon çok ciddi bir şampiyonluk yarışı var ve sezon sonuna kadar sürecek gibi gözüküyor. Her puan çok önemli. Daha az hata yapan takım sezon sonunda şampiyon olacak.
13
"BAŞAKŞEHİR İLGİNÇ"
Başakşehir'de ne olduğunu bilmiyorum gerçekten ilginç çünkü 2 sezondur şampiyonluğa oynuyorlardı. Belki de Şampiyonlar Ligi maçları onlar için sert geldi, Çarşamba PSG, Real Madrid ile oynayıp sonra hafta sonu tekrar oynamak zor. Sonunda bir yorgunluk oluyor.
12
"MESUT ÖZİL'E KARŞI OYNAMAK İYİYDİ"
Ben büyük maçlarda oynamayı seven bir oyuncuyum, Fenerbahçe karşısında da oynamak güzeldi. Kaliteli bir maç oldu. Mesut Özil'e karşı oynamak da hoşuma gitti, Dünya Kupası olan bir oyuncu. En iyilere karşı oynamak hep güzeldir.
11
"MUSLERA GERÇEK LİDERİMİZ"

Muslera'nın bir lider olarak inanılmaz özellikleri var. Benim adaptasyonumda da çok ciddi katkıları oldu. Dil konusunda bana yardım etti. Ben geldiğimde Mariano vardı, Taffarel ile birlikteydim ve onların da büyük desteği oldu. Muslera soyunma odasının lideri, şimdi Arda Turan da geldi. Gerçek liderimiz Muslera. Onunla birlikte olmak benim için büyük bir onur. 

10
"ARDA OYUNU HİSSEDİYOR"
Arda Turan Galatasaray'da yetişen, kulübe büyük bağlılığı olan bir oyuncu. Çok yetenekli bir oyuncu. Tabii ki Atletico Madrid'de olduğu gibi yoğun bir etkisi yok ancak tecrübeli ve oyunu hissedebiliyor.
9
"BANA ÖNEMLİ BİLGİLER VERİYOR"

Arda Turan ile çok konuşuyorum. İspanyolca konuşabiliyor ve bana birçok önemli bilgiler veriyor. Benim büyük bir oyuncu olduğunu söylüyor.

8
"TAKTİKSEL OLARAK BESLİYOR"
Fatih Terim beni transfer eden kişi. Bana büyük özgüven verdi. O doğal bir 'kazanan'. Teknik olarak çok iyi, taktiksel konularda konuşmayı, detayları vermeyi çok seviyor. İdmanı genelde yardımcıları yaptırıyor ancak o gelip sahada taktiksel olarak oyuncuları besliyor. Hafta boyunca anlatıyor.
7
"SEVMİYORLAR ÇÜNKÜ KAZANIYOR"
Rakipler Fatih Terim'i çok sevmiyor çünkü o hep kazanmış. Türkiye'de her şeyi kazandı. Onu sevenler çok seviyor ve geri kalanlar ise sevmiyor.
6
"FENERBAHÇE DERBİSİ BAŞKA"
Brezilya'da Sao Paulo - Corinthians çekişmesi de önemlidir ancak Galatasaray - Fenerbahçe derbisi ile kıyaslanamaz. Hafta boyunca maçın heyecanı yaşanır. Taraftarlar sosyal medyada her yerden seni yorum yağmuruna tutar ve maç günü doğru düzgün uyuyamazsın. Türklerin futbolla özel bir ilişkisi var.
5
"SAVAŞIR VERİYORSAN DOĞRU OLURSUN"
Türkiye'de mücadele var, çekişme var. Çok iyi bir oyuncu olmasan bile, taraftarların istediği savaşı ve mücadeleyi veriyorsan onlar için doğru adam olursun.
4
"BU KADARINI BİLMİYORDUM"

Buraya geldiğimde bu kadar iyi bir iş çıkaracağımı bilmiyordum. İlk sezonum benim için harika oldu, 3 kupa birden kazandım. Geldiğimde 4. sıradaydık, 11 puan fark vardı ve geri dönüp şampiyon olmayı başardık.

3
"İŞLER İYİ GİDİNCE GÜZEL"
Büyük bir kulüpteyim ve büyük kulüplerde baskı çok olur. İşler iyi gittiğinde her şey harika oluyor ancak kötü olduğunda biraz ben de kendimi çekiyorum. Sosyal medyada paylaşımları azaltıyorum.
2
"MAAŞ SORUNU YAŞAMADIM"
Galatasaray'da maaşla ilgili hiçbir sorun yaşamadım. Belki 2 ay gecikir ancak her zaman ödenir. Bunu ben bir problem yapmadım.
1
"TÜRK MİLLİ TAKIMI'NDA OYNAR MI?"
Türkiye'ye gerçekten minnettarım, burada mutluyum ve bu ülkeyi seviyorum ancak ben Brezilya Milli Takımı'nı izleyerek büyüdüm. 2002'de Almanya'yı yenip şampiyon olduğumuzda çılgınlar gibi seviniyordum. Benim için en büyük mutluluk, Brezilya Milli Takımı forması giymek olur.