Arama Logo

Levent Tüzemen: "Şampiyonluk rüyasından uyandı"
8
YAZARLARDAN DEĞERLENDİRME

Sabah Spor yazarları Levent Tüzemen, Ahmet Çakar, Ali Gültiken ve Gürcan Bilgiç gündemi değerlendirdi.

7
"YARIŞTA BUNDAN SONRA NE OLUR?"

SORU: Fenerbahçe, Alanya'da kazandı. Galatasaray, Konya'da mağlup. Beşiktaş, 3'te 3 yaptı. Kartal zirveyi zorlar mı? Bundan sonra ne olur yarışta?

6
"KONYA'DA RÜYADAN UYANDI"

LEVENT TÜZEMEN: "Ligin kilidi Beşiktaş... Kendi göbeğini keserse yarışta olur. Derbide Fenerbahçe'ye yenilirse iddiasını kaybeder. G.Saray, Konya mağlubiyetiyle, 'Şampiyon olduk' rüyasından uyandı. Şimdi yeni hedef, 10'da 10 yapmak olmalı. G.Saray'ın kazanacağı her maç, F.Bahçe'yi baskı altına alır. F.Bahçe, bu yarışı psikolojik savaşa çevirmeye çalışıyor. G.Saray yönetimi, dikkatli olmalı. Konya maçının devre arasında F.Bahçe'nin MHK ve TFF üzerine yaptığı mobbing psikolojik savaşın görüntüsüdür."

5
"DAHA DA ZORLAŞACAK"

AHMET ÇAKAR: "Bundan sonra olaylar daha da zorlaşacak. G.Saray bir kayıp daha yaşadığında lig adeta yeniden başlamış gibi olacak. Bu da beraberinde yine kavga, yine tartışma, yine hakemler konusunu gündeme getirecek."

4
"GALİBİYET SERİSİ LAZIM"

ALİ GÜLTİKEN: "Beşiktaş'ın zirveyi zorlayabilmesi için bundan sonra önünde bulunan deplasmanda oynayacağı Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarını mutlaka kazanması gerekir. Az da olsa hala bu hedefi yakalayabilme şansı önünde duruyor. Ama bunun için G.Saray'ın yaptığı gibi çok uzun bir galibiyet serisine ihtiyacı var."

3
"YENİLGİ FAYDALI OLABİLİR"

ALİ GÜLTİKEN: "Galatasaray açısından uzun bir dönemden sonra alınan mağlubiyet doğal olarak sarsıntı yarattı. Bu, futbolun içinde var. Sonsuz başarı diye bir şey söz konusu değil. Bazen oyuncuların bu tür şokları yaşaması, kendini toparlaması için bu tür yenilgiler faydalı olabilir."

2
"BEŞİKTAŞ MAÇI BELİRLEYİCİ OLACAK"

ALİ GÜLTİKEN: "G.Saray'ın derinlikli bir kadrosu var. Bundan sonraki sınavı; arkadan gelen rakiplerinin yarattığı baskıyı, saha içinde iyi yönetme olacaktır. F.Bahçe'nin; G.Saray'ın Konya'da yenilmesiyle yeni bir hedef ve vizyonu oldu. Alanya'da geriden gelip kazanmanın verdiği güvenle de bundan sonrası için önemli bir coşku yakalayacaklardır. Beşiktaş karşılaşması onlar açısından bundan sonrası için belirleyeci olacaktır."

1
"SANTRFORUNA BAĞLI"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Önümüzdeki derbi Beşiktaş için çok önemli. Başakşehir ve Adana Demirspor da puanlar kaybediyor. Her şeyden öte ilk dörde girmek önemli. Beşiktaş son maçlarda ritim kazandı. Aboubakar iki maçta problemleri çözdü. Yani; eğer Beşiktaş bir yere gidecekse, bu santrforuna bağlı."