Arama Logo

Levent Tüzemen: "Halil Umut Meler harika maç yönetti"
5
LEVENT TÜZEMEN'DEN YORUMLAR
Sabah yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Beşiktaş'ı deplasmanda 1-0 mağlup ettiği maç hakkında yorumlarda bulundu.
LEVENT TÜZEMEN'DEN YORUMLAR
4
"PSİKOLOJİL OLARAK DEĞERLİYDİ"

"Galatasaray açısından derbi psikolojik açıdan çok değer taşıyordu. İkinci dakika Musrati'nin golü sonrası G.Saray öne geçmenin verdiği öz güvenle oyunu kontrol altına aldı. Özellikle Mertens, Barış Alper, Muslera ve Nelsson yürekten oynadılar. İcardi etkisizdi ama Beşiktaş savunmasında 2 adamı kendisine hapsetti. Kerem Aktürkoğlu çok çalıştı ama çok top kaybı da yaptı. Beşiktaş, Rashica ile G.Saray kalesini tehdit etti. Muslera çok başarılıydı. Özellikle Ghezzal'ın gollük bir şutunu mükemmel kurtardı."

\
3
"GALATASARAY ÇOK YORGUNDU"

Beşiktaş'ın kalitesi kısıtlıydı ama Galatasaraylı oyuncular o kadar yorgundular ki ikili mücadelelerde çok kolay top kaybettiler. 36 yaşındaki Mertens sahanın her yerine bastı, inanılmaz mücadele etti. Galatasaray'ı ayakta tuttu. Köhn'e ayrı bir köşe açıyorum...

\
2
"FENERBAHÇE'NİN HESABI TUTMADI"

Rashica'ya karşı oynadı, ikili mücadeleler de çok başarılıydı, hücuma az ama etkili çıktı. Maalesef arkadaşları yeterince çoğalamadı. Fenerbahçe, Beşiktaş'a karşı Galatasaray'ın kaybetmesini hesap ediyordu ama olmadı.

\
1
"MELER MÜTHİŞ MAÇ YÖNETTİ"

Okan Buruk ve öğrencileri akıllı, sakin ve dikkatli oynayarak derbiyi kazandı ve şampiyonluk yarışında psikolojisini fazlasıyla güçlendirdi. Halil Umut Meler, eyyam yapmadan mükemmel maç yönetti. Özellikle Cenk Tosun'un saha içerisindeki aldatmalarına prim tanımadı. Daha çok çalışması gerekir!"

\