Sporx Extra Arama Logo

Levent Tüzemen: "Galatasaray'ın sorunu aidiyet"
6
LEVENT TÜZEMEN: "GALATASARAY'IN SORUNU..."

Sabah gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in GSTV'deki sözlerini yorumladı.

5
"ŞEREF SÖZÜ KIYMETLİDİR"

"Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in futbolculara yönelik eleştirileri olabilir. İyi oynamadıklarını, yüreklerini sahaya koymadan mücadele ettiklerini söyleyebilir. Hatta Galatasaray'da, Galatasaray gibi büyük bir camiada olduklarının farkında değiller diyebilir. Ama hiç kimseye şerefsiz yakıştırması yapılamaz. Avrupalı için ne kadar değerlidir bilemem ama Türk insanı için şeref sözü çok kıymetlidir."

4
"YERLİLERİN AİDİYETİ YÜKSEK OLUR"

"Şimdi Fenerbahçe'ye bakalım; Emre Belözoğlu neler yaptı? Altay, Gökhan, Caner, Serdar, Mert Hakan, Ozan, İrfan Can gibi yerli oyuncuları kullanıyor. Unutmayalım ki yerli oyuncuların aidiyet duyguları hep yüksek olur. Yabancı oyuncular işin profesyonel yanına bakarlar."

3
"YABANCILARDA AİDİYET DUYGUSU YOK"

"Galatasaray'daki yabancılar Melo, Elmander, Sneijder, Ujfalusi gibi aidiyet duygusu gösteren isimler değil. Yani transferde bu tip oyuncuları almayan Galatasaray yönetimi hata yaptığını kabul etmeli."

2
"ALBAYRAK PANSUMANA ÇALIŞIYOR"

"Gelelim Florya'ya... Albayrak, Başkan'ın yaptığı hataları toparlamaya çalışıyor. Her zaman futbolcuların yanında olan, en ufak sorunlarında yanlarına koşan Albayrak, oyuncuların kırılan kalplerine pansuman yapmaya çalışıyor. Oysa aynı oyuncular, Omar'ın yılbaşında yaşadığı travma ile ilgili evlerinden kalkıp hastaneye koşmuşlarlardı."

1
"AİLE OLAMADILAR"

"Sonuç: Galatasaray başarılı olduğu dönemlerde hep aile havasını yakalamıştır. Ana sorun oyuncuların aile olamamalarıdır."