Arama Logo

Levent Tüzemen: "Galatasaray'a bir lider lazım"

Sabah yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Konyaspor'u 1-0 mağlup ettiği mücadeleyi yorumladı. İşte Tüzemen'in yorumları...
8
TÜZEMEN: "BİR LİDER LAZIM"

Sabah yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Konyaspor'u 1-0 mağlup ettiği mücadeleyi yorumladı. İşte Tüzemen'in yorumları...

7
"YÜZDE 29 YAKIŞMADI"

Galatasaray zirveye tutunmak için önemli bir maç kazandı. Ancak ikinci yarıdaki rakibin oyununa mahkum olmak ve topa sadece yüzde 29 oranında sahip olmak büyük takım kimliğine yakışmadı. İlk yarı ile ikinci yarı arasında Galatasaray'ın oyun anlayışında gece ile gündüz kadar fark vardı. Terim'in kadro tercihinde Mohamed ile Halil'i birlikte oynatması Galatasaray'ın Konya kalesinde gol pozisyonları üretmesini sağladı.

6
"KOLAY BİR GOL"

Mohamed'in attığı gol öncesi Skubic'in kontrolündeki topu ısrarla takip etmesi ve rakibini itmemesi çok akılcıydı. Sehic de hata yapınca Mohamed kolay bir gol attı. Halil 3 kez gol atma fırsatı buldu ve özellikle Sehic'in son anda kurtardığı topu aşırtma hamlesi doğru bir düşünceydi.

5
"TAYLAN ETKİSİZDİ"

Taylan orta alanda tek oynadı ve destek alamadığı için çok hata yaptı, etkisizdi.

4
"MORUTAN KENARDA KATKI VEREMEDİ"

Morutan kenarda Galatasaray'a katkı veremedi. 10 numara olduğu söylenen Rumen oyuncuyu Terim bence forvet arkasında oynatmalı.

3
"YAKIŞMADI"

Galatasaray'ın ikinci yarıda skoru korumak adına topu Konya'ya bırakıp kalesine yaslanması yakışmadı.

2
"MUSLERA İKİ NET POZİSYON ÖNLEDİ"

UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio gibi teknik becerisi ve pas üretme kalitesi yüksek bir takıma karşı Galatasaray oyun olarak bile hiç dağılmadı. Önde top tutamamak, pas hatası yapmak Konya'yı fazlasıyla cesaretlendirdi. Muslera iki net gol pozisyonu önledi.

1
"BİR LİDER OYUNCU LAZIM"

Galatasaray'ın telaşlı ve ürkek yapısından, kaybetmeme duygusundan kurtulması için Terim kriz anlarında sorumluluk alacak bir oyun lideri yaratmalı. Bu isim Feghouli olmalı. Cezayir Milli Takımı'nda harikalar yaratan Feghouli eğer Galatasaray'da liderliğe soyunmuyorsa ve ilk 11'de yer bulamıyorsa bir sorun var demektir. Gençleştirilmeye çalışılan Galatasaray'da genç oyuncuların baskı altında nasıl oynamaları gerektiğine destek olacak "Lider oyuncu" ihtiyacını Terim'in acilen çözmesi gerekir.